Wydanie nr 349/2019, Niedziela 15.12.2019
imieniny: pokaż (5 imion)Cecylia, Walerian, Mścigniew, Wolimir, Drogosława
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

SP 6 Malbork podczas XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Pucharu Tymbarku” na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie - 02.05.2016

Wielki Finał XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” został rozstrzygnięty! 2 maja na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie poznaliśmy mistrzów Polski w kategoriach U-10 i U-12. W finałach ogólnopolskich uczestniczyły 4 drużyny z województwa pomorskiego, z których najwyższe miejsce zajęła drużyna chłopców z UKS Olimpijczyk Kwakowo w kategorii U-12. Wśród chłopców najlepsze okazały się drużyny z województwa zachodniopomorskiego w kategorii U-10 oraz z warmińsko-mazurskiego w kategorii U-12. Wśród dziewczynek do lat 10 triumfowały piłkarki z województwa kujawsko-pomorskiego, a w kategorii U-12 bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki z województwa mazowieckiego. Teraz zwycięskie drużyny chłopców i dziewcząt spotkają się z Reprezentacją Polski i już 1 czerwca obejrzą mecz Polska-Holandia w Gdańsku.

Podczas finału ogólnopolskiego XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zobaczyliśmy w akcji 64 najlepsze drużyny do lat 10 i 12 z całej Polski, czyli blisko 800 najbardziej utalentowanych piłkarsko w kraju dziewcząt i chłopców. Po uroczystym otwarciu i losowaniu grup na Placu Defilad w Warszawie, który uświetnił występ Margaret, młodzi piłkarze i piłkarki ze wszystkich województw wybiegli na boczne boiska Legii oraz Agrykoli Warszawa, gdzie 30 kwietnia i 1 maja zostały rozegrane mecze fazy grupowej.

Zwycięzców XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” poznaliśmy 2 maja na Stadionie PGE Narodowym, na kilka godzin przed szlagierowym starciem Legii Warszawa z Lechem Poznań w finale Pucharu Polski. Przy przedzierającym się przez otwarty dach słońcu oraz przy głośnym dopingu kibiców zgromadzonych na trybunach, na murawę wybiegli reprezentanci najlepszych w tym roku województw, by rozegrać 4 pasjonujące spotkania finałowe, które wyłoniły mistrzów Polski wśród dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych U-10 i U-12. Podczas finałowej rywalizacji nie brakowało koronkowych akcji, spektakularnych bramek, czy emocji do samego końca fundowanych za sprawą rzutów karnych, czyli wszystkiego, co w futbolu najpiękniejsze. W przerwie meczów publiczność bawił chór Sound'n'Grace. Dodatkową atrakcją dla piłkarzy i kibiców była obecność Tomasza Zimocha z Polskiego Radia oraz Mateusza Borka z Polsatu, którzy na żywo skomentowali spotkania finałowe. Zmagania najmłodszych piłkarskich talentów obserwowali m.in. Zbigniew Boniek (Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej), Adam Nawałka (selekcjoner reprezentacji Polski), Marcin Dorna (selekcjoner reprezentacji do lat 21), Krzysztof Pawiński (Prezes Zarządu Grupy Maspex), a także Dariusz Michalczewski. Za sprawą transmisji internetowej finałowe mecze śledziły tysiące widzów.

- Sport to najlepsza rzecz, jaka może spotkać dziecko na etapie dorastania. Sporty drużynowe w szczególności wpływają nie tylko na kondycję fizyczną, ale też uczą szacunku dla innych i współpracy z grupą. Fajnie, że już na tym etapie widać jednostki, które mogą liczyć na granie na najwyższym poziomie w przyszłości, ale Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” ma przede wszystkim umożliwić tym dzieciom zabawę i dobry początek przygody z piłką. Dobrze, jak przy tym nauczą się wygrywać, ale nawet płacz po porażce to najpiękniejszy płacz, jaki może dziecko spotkać. Z roku na rok rośnie też liczba dziewczynek, które garną się do udziału w rozgrywkach. Patrzenie na ich grę i rozwój piłki żeńskiej w Polsce jest rzeczą bardzo krzepiącą powiedział Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- Jest to fantastyczna impreza, która daje szanse dzieciom wybiegania się, pokazania swojej energii i przy tym fantastycznej zabawy, bo to zawsze musi przyświecać tego rodzaju turniejom. Jest też świetną okazją, żeby pokazać się z najlepszej strony, bo to tutaj można pierwszy raz błysnąć swoim talentem. Stanowi to świetną reklamę dla piłki nożnej. Życzę wszystkim uczestnikom, aby Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” był dla nich początkiem fantastycznej przygody i aby granie w piłkę zawsze sprawiało im wielką przyjemność – mówił podczas finałów selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka.

W kategorii U-10 chłopców VI miejsce zajęli młodzi piłkarze z UKS Olimpijczyk Kwakowo. Trener zespołu, Krzysztof Miller, odczuwał po zakończeniu turnieju pewien niedosyt. - Jesteśmy lekko rozczarowani, wynik jest porażką. Liczyliśmy na zdecydowanie więcej. Gdzieś tam chłopcy pewnie byli trochę zestresowani całym turniejem. Ale przyjedziemy na pewno na kolejną edycję i będziemy walczyć z całych sił – dodał w bardziej optymistycznym tonie. - Ci chłopcy potrafią wygrywać z najlepszymi. Wcześniej z Arką, z Lechią, na międzynarodowych turniejach sobie radzą. Trzeba jednak powiedzieć, że ten turniej jest największym, na którym byliśmy. Szesnaście najlepszych drużyn wojewódzkich na ostatecznych rozgrywkach, stało to na bardzo wysokim poziomie. Gdybyśmy pierwsi strzelili bramkę w ćwierćfinale, wszystko mogłoby się ułożyć inaczej – mówił. Zauważył też wartość tego turnieju dla szkolenia dzieci. – Na pewno nie wynik jest najważniejszy, chociaż każda drużyna chce wygrać. Podoba mi się regulamin, że trzeba grać do boku, a nie długą piłką. No i naprawdę takie doświadczenia, jakie dzieci dzisiaj zdobyły, przyda im się w przyszłości. Nie tylko w piłce nożnej, ale i w życiu.

Reprezentująca nasze województwo drużyna dziewcząt do lat 10 z SP 6 Malbork została sklasyfikowana na XV miejscu. Jerzy Wnuk-Lipiński, mimo niepowodzenia na finałach w Warszawie, chwalił organizację turnieju. - Można powiedzieć, że jestem tutaj stałym bywalcem, bo to już mój trzeci raz na finałach ogólnopolskich. Widać, że z roku na rok organizacja jest na coraz wyższym poziomie. Sportowo również ta rywalizacja co roku bardziej zacięta. Cieszymy się, że możemy tu być – komentował. Zdradził też, jakie ma marzenie dotyczące swoich podopiecznych. - Chciałbym, żeby moje dziewczęta z kategorii U-10 zahaczyły najpierw o reprezentacje młodzieżowe, a kiedyś, żeby reprezentowały biało-czerwone barwy. To marzenie każdego trenera.

W kategorii U-12 chłopców na VIII miejscu uplasowała się drużyna chłopców z SP Luzino. Już po finałach wojewódzkich trener Tomasz Joryn zachwalał ideę tego turnieju. - Po to są takie turnieje, abyśmy już nigdy nie musieli mówić, że mamy w Polsce kryzys w szkoleniu dzieci i młodzieży. Wszystko idzie w dobrą stronę i mam nadzieję, że za chwilę będzie mieli w kadrze nie tylko Arka Milika i Piotrka Zielińskiego, ale dużo więcej zawodników z przeszłością w rozgrywkach „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. A Takie imprezy pozwalają nabrać chłopcom większej pewności siebie. Każda podróż, każdy występ przy większej publice będzie później procentował w dalszej części ich przygody z piłką. Będą się mniej bali, bo będą już przyczajeni do rywalizacji z rówieśnikami z innych ośrodków – mówił szkoleniowiec chłopców z Luzina.

Z kolei dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Kamienicy Szlacheckiej reprezentowały województwo pomorskie w kategorii do lat 12. Zajęły ostatecznie XIV miejsce. Uśmiech nie opuszczał trenera Janusza Zaracha nawet po powrocie do swojej miejscowości. - Wrażenia naturalnie na plus, zostaliśmy doskonale przyjęci. Jesteśmy też zadowoleni jako drużyna. Nie tylko z organizacji, ale też z przebiegu turnieju. Pierwszy raz uplasowaliśmy się na tak wysokim miejscu. Jest może delikatny niedosyt, bo byliśmy blisko czołowej ósemki. W trzecim meczu fazy grupowej straciliśmy bramkę, kiedy do awansu wystarczał nam remis. Potem walczyliśmy już tylko o miejsca 9-16 – mówił. - Moja drużyna składa się głównie z dwóch klas na wsi. Mam ograniczoną liczbę dzieciaków, ale i tak jestem zadowolony z naszych osiągnięć. Wysoko zaszliśmy – cieszył się. Zwrócił też uwagę na wysokie umiejętności rywalek podczas turnieju. - Poziom wyszkolenia technicznego jest bardzo wysoki. Ambicja też robi wrażenie, bo wszyscy walczą do końca. Ważne, że - mimo braku odpuszczania - wszyscy postępują fair play. Każdy chciał wygrać, ale jednocześnie nikt nie miał problemów z tym, żeby po zawodach podać sobie rękę.

 

Miejsce 

Chłopcy U-10

Dziewczęta U-10

Chłopcy U-12

Dziewczęta U-12

I

ZACHODNIOPOM. (FA Szczecin)

KUJAWSKO-POMORSKIE (UKS Szóstka Inowrocław)

WARMIŃSKO-MAZURSKIE (SSP 4 Iława)

MAZOWIECKIE (UKS Ząbkovia)

II

PODKARPACKIE (AP 2007 Stalowa Wola)

PODKARPACKIE (UKS Beniaminek Krosno)

MAŁOPOLSKIE (MUKS Halny Kamienica)

WIELKOPOLSKIE (SP 45 Poznań)

III

LUBELSKIE (UKS Jedynka Krasnystaw)

ŚLĄSKIE (UKS Sparta Katowice)

ZACHODNIOPOM. (SP 51 Szczecin)

KUJAWSKO-POMORSKIE (UKS Tęcza Bydgoszcz)

IV

MAŁOPOLSKIE (UKS UL 2)

LUBUSKIE (MUKS Stilon 3)

ŁÓDZKIE (UKS SMS Łódź)

ZACHODNIOPOM. (UKS Olimpia Szczecin)

V

LUBUSKIE (MLUKS Dwójka MOS Gubin)

MAZOWIECKIE (UKS Ząbkovia)

ŚWIĘTOKRZYSKIE (PSP 1 Ostrowiec Św.)

PODLASKIE (SP Zabłudów)

VI

POMORSKIE (UKS Olimpijczyk Kwakowo)

ŁÓDZKIE (UKS SMS Łódź)

MAZOWIECKIE (SP 1 Ząbki)

WARMIŃSKO-MAZURSKIE (SP 18 Olsztyn)

VII

KUJAWSKO-POMORSKIE (UKS GOL Brodnica)

OPOLSKIE (PSP Łubniany)

PODLASKIE (SP 5 Białystok)

MAŁOPOLSKIE (UKS 3 Staszkówka Jelna)

VIII

OPOLSKIE (UKS FA Opole U10)

ZACHODNIOPOM. (UKS Victoria Sianów)

POMORSKIE (SP Luzino)

ŁÓDZKIE (ULKS MOSiR Sieradz)

IX

DOLNOŚLĄSKIE (SP 6 Jelenia Góra)

WARMIŃSKO-MAZURSKIE (SP 2 Biskupiec)

PODKARPACKIE (NSPMS Mielec)

LUBELSKIE (UKS Dubler Opole Lubelskie)

X

ŚLĄSKIE (AMP Tiki Taka)

LUBELSKIE (UKS Niedźwiadek Chełm)

OPOLSKIE (UKS FA Opole U12)

PODKARPACKIE (UKS Orlik Harasiuki)

XI

MAZOWIECKIE (UKS Varsovia)

MAŁOPOLSKIE (LUKS Sobolik Sobolów)

DOLNOŚLĄSKIE (SP 6 Świdnica)

DOLNOŚLĄSKIE (Girls Soccer Academy)

XII

WIELKOPOLSKIE (SP 51 Poznań)

ŚWIĘTOKRZYSKIE (PSP Chlewice)

ŚLĄSKIE (SP 13 Żory)

ŚLĄSKIE (ISD-AJD Częstochowa)

XIII

ŁÓDZKIE (UKS APN Piotrków Tryb.)

DOLNOŚLĄSKIE (LKS Dragon Miszkowice)

WIELKOPOLSKIE (SP 8 Kalisz)

LUBUSKIE (MUKS Stilon 1)

XIV

WARMIŃSKO-MAZURSKIE (SP Jeziorany)

WIELKOPOLSKIE (KA 4 resPect)

LUBELSKIE (Bobry Łęczna)

POMORSKIE (SP Kamienica Szlachecka)

XV

PODLASKIE (SP 19 Białystok)

POMORSKIE (SP 6 Malbork)

KUJAWSKO-POMORSKIE (SP 3 Wąbrzeźno)

OPOLSKIE (LUKS Biała Nyska)

XVI

ŚWIĘTOKRZYSKIE (Galacticos Ostrowiec Św.)

PODLASKIE (UKS Łomżyczka)

LUBUSKIE (SP 1 Rzepin)

ŚWIĘTOKRZYSKIE (PSP Baćkowice)

 

 

 

Nagrody indywidualne

Kategoria

Chłopcy U-10

Dziewczynki U-10

Najlepszy bramkarz

XAVIER PONICHTER (FOOTBALL ACADEMY SZCZECIN)

ALEKSANDRA JANKOWSKA (UKS SZÓSTKA INOWROCŁAW)

Najlepszy zawodnik

MARCEL BRONIEWSKI (FOOTBALL ACADEMY SZCZECIN)

KINGA GŁÓD (UKS BENIAMINEK KROSNO)

Król strzelców

BARTOSZ PIOTERCZAK (AKADEMIA PIŁKARSKA STALOWA WOLA) – 11 BRAMEK

ZUZANNA WITEK (UKS SPARTA KATOWICE) – 10 BRAMEK

Kategoria

Chłopcy U-12

Dziewczynki U-12

Najlepszy bramkarz

ALEX NORDBO (SP 51 SZCZECIN)

ZOFIA BLOCH (UKS ZĄBKOVIA ZĄBKI)

Najlepszy zawodnik

MADDOX REMIGIUSZ SOBOCIŃSKI (SSP NR 4 IŁAWA)

DOBROSŁAWA SKORUPSKA (SP 45 POZNAŃ)

Król strzelców

MAKSYMILIAN NOWAK (SP 6 ŚWIDNICA) – 8 BRAMEK

URSZULA ONOSZKO (SP ZABŁUDÓW) – 11 BRAMEK

 

Nagrodę fair play dla najlepszego trenera z rąk sędziego Szymona Marciniaka odebrał Sławomir Kłos, trener drużyny chłopców do lat 10 z woj. zachodniopomorskiego.

NAGRODA GŁÓWNA

Zwycięzcy XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategoriach wiekowych U-10 i U-12, oprócz zdobycia tytułu mistrzowskiego oraz wyjątkowego Pucharu Tymbarku, spotkają się z Reprezentantami Polski na zgrupowaniu przed EURO 2016 i obejrzą na żywo mecz Polska – Holandia, który rozegrany zostanie 1 czerwca w Gdańsku.

turniej przyszłych Reprezentantów Polski

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe rozgrywki dla dzieci w wieku szkolnym w Europie. Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a głównym sponsorem od dziesięciu lat jest firma Tymbark. Celem Turnieju jest zachęcanie uczniów szkół podstawowych do uprawiania sportu, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: m.in. Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Bartosza Salamona, Marcina Kamińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka, oraz Pauliny Dudek.

Patronat honorowy nad XVI edycją Turnieju sprawuje Prezydent RP Andrzej Duda. Patronat nad rozgrywkami objęły również: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także UEFA Grassroots.

Patronat medialny: Radio Zet, TVN, Bravo Sport, Onet, Przegląd Sportowy, Echo Dnia, Gazeta Krakowska, Gazeta Olsztyńska, Gazeta Wrocławska, Gazeta Współczesna, Gazeta Wyborcza Bydgoszcz, Gazeta Wyborcza Zielona Góra, Kurier Lubelski, Kurier Szczeciński, Nasze Miasto Gdańsk, Nasze Miasto Katowice, Nasze Miasto Łódź, Nasze Miasto Poznań, Nasze Miasto Warszawa, Nowa Trybuna Opolska i Nowiny.

Partnerem XVI edycji Turnieju jest firma Reporter Young.

Ewa Szumowska

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Piłka nożna


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.