Wydanie nr 296/2019, Środa 23.10.2019
imieniny: pokaż (12 imiona)Seweryn, Giedymin, Małogost, Marlena, Ignacy, Roman, Jan, Domicjusz, Gracjan, Gracjana, Gracjanna, Klotylda
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mierzeja Wiślana. Bursztyniarze zdołali uciec, ale został sprzęt – 30.03.2016

Mierzeja Wiślana. Bursztyniarze zdołali uciec, ale został sprzęt – 30.03.2016 fot. Edyta Kozakiewicz
Nielegalnie wydobywali bursztyn. W dniu dzisiejszym około godz. 17.20 w nadleśnictwie Jantar patrol Straży Leśnej z Nadleśnictwa Elbląg wraz z policją ze Stegny nakrył 2 mężczyzn podczas „pracy”. Sprawcom udało się zbiec. Pozostawili jednak na miejscu pracującą motopompę wraz z całym wyposażeniem. Otwory w ziemi na kilka metrów, wypłukane przez wodę pod dużym cisnieniem obrazują, jak dewastowane są lasy wskutek bezmyślnego pozyskiwania bursztynu.

W trakcie patrolu na Mierzei Wiślanej Straż Leśna Nadleśnictwa Elbląg oraz policjanci z komisariatu w Stegnie natknęli się na 2 dwóch mężczyzn nielegalnie wydobywających bursztyn.
Pomimo natychmiast podjętego pościgu sprawcom udało się zbiec. Przestępcy uciekając, pozostawili uruchomioną pompę i sprzęt na miejscu nielegalnego wydobycia oraz plecak i torbę.
Skonfiskowana została motopompa, węże strażackie, sztyce i szpadel.

Pracownicy Straży Leśnej prowadzą stały nadzór i obserwację lasów pod kątem nielegalnego wydobycia i niszczenia lasów. Proceder jest przestępstwem i podlega sankcjom prawnym. Przypominamy, wykopywanie bursztynu na terenie chronionym i bez odpowiedniego pozwolenia jest nielegalne. 

 

 

 Zobacz relację wideo.

Edyta Kozakiewicz

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
amber
amber 31.03.2016, 22:46
Rekultywacje trzeba by bylo zacząć od wycinki suchych drzew bo korniki maja wyzerke-las umiera a tu ganiaja paru kopaczy!!!!!!!!!
wentyl
wentyl 31.03.2016, 19:07
Zajmijcie się lepiej złodziejami którzy wycinaja nielegalnie drzewo i kradną setki metrów. to jest dopiero dewastacja lasów,bursztyniarze są mali przy tym procederze,czemu o tym się nie mówi.słuchacie bzdur o bursztyniarzach i was to boli
ips
ips 31.03.2016, 15:56
no to profesjonalne te działania skoro sprawcy uciekli !! brawo policja stegna ha ha ha
 CBA
CBA 31.03.2016, 18:33 (odpowiedź do ips)
Te działania są zamierzone, nikt nie zabija kury znoszącej złote jajka. Bursztyniarzy można zlikwidować w jeden miesiąc starczy tylko paru obciążyć za rekultywację lasu i reszta się zastanowi czy ma wolne kilkadziesiąt tyś. zł.
mieszkanka
mieszkanka 31.03.2016, 12:42
Bardzo dobrze !!! Cieszą mnie takie akcje.... Oby więcej takich !!! Takie coś trzeba tępic
pis
pis 31.03.2016, 11:45
Stegienscy strażacy byli na ćwiczeniach.Nie oskarżaj kogoś jak nie masz dowodów.bo możesz dostać większy zarzut niż za bursztyn.jeszcze publicznie .pilnuj swojego ogródka. ..