imieniny: pokaż (11 imion)Aleksander, Doroteusz, Guntram, Renata, Ingbert, Joanna, Kastor, Malachiasz, Malkolm, Pryskus, Rogat
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

ATOMÓWKI PRZEGRAŁY W MALBORKU. ATOM TREFL SOPOT - IMPEL WROCŁAW 2:3 - 18.01.2015

Nie zawiódł się żaden kibic, który zasiadł w hali Gimnazjum nr 3 w Malborku. Do meczu w ramach rundy finałowej Młodej Ligi Kobiet, stanęły dwa słynne polskie zespoły: Atom Trefl Sopot i Impel Wrocław. W pierwszej z nich na codzień występują trzy zawodniczki z Malborka. Oczekiwania wobec Atomówek były spore, zwłaszcza, że zwycięska passa zespołu wydawała się być "nie do ruszenia". Tak się jednak nie stało - serię zwycięstw przerwała drużyna z Wrocławia.

Pierwszy set nie zwiastował wygranej drużyny Impelu. Atom Trefl gładko rozprawił się z rywalkami wygrywając aż 25:10. Duży wkład w to miały zawodniczki z Malborka: Justyna Zemlik, Dominika Mikołajewska i Klaudia Kulig.

Drugi set sprawiał wrażenie innego spotkania: zawodniczki z Wrocławia postawiły trudne warunki sopociankom, które być może nieco zlekceważyły swoje rywalki. Impel zwyciężył 25:20 i nastąpił remis w setach.

Trzeci set ponownie należał do zawodniczek Atomu Trefl Sopot, które ponownie wysoko zwyciężyły, tym razem 25:17.

W czwartym secie zawodniczki z Wrocławia ponownie pokazały wolę walki. Mimo, że Atomówki wygrywały już 17:12, Impel zdołał wyrównać. Kolejne wymiany kończyły się w większości na korzyść wrocławianek, które zdołały doprowadzić do wyniku 24:21. Ostatnia akcja skończyła się jednak błędem sopocianek, przez co na tablicy pojawił się wynik 2:2 w setach.

W tie breaku przewagę miały zawodniczki Atomu Trefl Sopot. Punkty zdobywały łatwo, rzadko popełniając błędy. Mimo to, przy zmianie stron było 8:7 i zapowiadało się na jeszcze bardziej nerwową końcówkę. Tak też było, Atomówki doprowadziły do wyniku 14:12, a ostatni punkt wydawał się być tylko formalnością.

Wtedy, zawodniczki Impel Wrocław pokazały kibicom zgromadzonym w hali Gimnazjum nr 3, na czym polega "gra do ostatniego gwizdka". Mimo, że przegrywały przez większość całego spotkania, zdołały zdobyć w kolejnych wymianach cztery punkty z rzędu, wygrywając tie break'a 16:14, a całe spotkanie 3:2.

W pomeczowych wywiadach wypowiedzieli się: Piotr Matela - trener Atomu Trefl Sopot, Marek Charzewski - burmistrz Malborka, Bartosz Błachut, Izabela Bełcik - seniorka Atomu Trefl Sopot, Justyna Zemlik i Dominika Mikołajewska - zawodniczki młodego Atomu Trefl Sopot.