Wydanie nr 145/2020, Niedziela 24.05.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Maria, Wincenty, Milena, Joanna, Zuzanna, Natan, Tomira, Orion, Jan, Cieszysława
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MALBORK. DEBATA WYBORCZA W KARWANIE: ANDRZEJ RYCHŁOWSKI VS MAREK CHARZEWSKI. PEŁNE NAGRANIE WIDEO – 24.11.2014

W centrum konferencyjnym "Karwan" w Malborku odbyła się debata wyborcza zorganizowana przez Malborski oddział Dziennika Bałtyckiego. Kandydaci na stanowisko burmistrza rozmawiali o przyszłości Miasta oraz o pomysłach na jego rozwój. W debacie wzięło udział wielu mieszkańców Malborka, którzy zadawali pytania na różne tematy.

zobacz: CO WPŁYNĘŁO NA ZACHOWANIE MARKA CHARZEWSKIEGO. ZNANE SĄ JUŻ WYNIKI BADAŃ. KOMENTARZE SZTABÓW I SZPITALA – 26.11.2014

Aktualizacja, 27 listopada, godz. 08:10

Oświadczenie Marka Charzewskiego – 27.11.2014


Informuję Państwa, Mieszkańców Malborka, że w dniu dzisiejszym(27.11- przyp. red) wyszedłem ze szpitala i wracam do zdrowia.Dziękuję wszystkim życzliwym ludziom za wyrazy sympatii i poparcia.Potwierdzam, że dalej uczestniczę w II turze wyborów na Burmistrza Malborka. Deklaruję, że gdy wygram wybory zrezygnuję z pełnienia funkcji politycznych, po to, aby nic było dla mnie ważniejsze od dobra nas wszystkich – Mieszkańców Miasta. Dla mnie siłą są Malborczycy, bez względu na sympatie polityczne, czy religijne przekonania. Nasze miasto stać na otwartość. Kompetentne i wykształcone kadry.
Nie możemy tylko polegać na „wybrańcach” z PO z jej przewodniczącym Andrzejem Rychłowskim. Jesteśmy różnorodni, ciekawi nowych pomysłów. Gwarantuję Państwu, że nie będę podpierał się politycznymi „tuzami”. Wierzę w mądrość nas wszystkich.
Wybierzmy lepszy Malbork.

Marek Charzewski

 

Aktualizacja, 26 listopada, godz. 12.54
 Fakty i Mity dotyczące debaty wyborczej, oraz zachowania kandydata SLD Marka Charzewskiego w dniu 24 listopada 2014

Dedykacja „ Każde kłamstwo ma krótkie nogi”

Mit 1 – spreparowany przez SLD i powtórzony w oświadczeniu KWW SLD Lewica razem: bezpośrednio po debacie, kandydat SLD został przewieziony do szpitala

Fakty – kandydat SLD w towarzystwie swojego przyjaciela doktora Dariusza Kostrzewy został podwieziony pod szpital. Z izby przyjęć wyszła do samochodu pani Aneta Kostrzewa prywatnie żona Dariusza Kostrzewy.

Po krótkiej naradzie Marek Charzewski odjeżdża samochodem do domu nie poddając się badaniom.

Fakt kolejny – około godziny 5:45, wiele godzin po debacie, następnego dnia Marek Charzewski przywieziony zostaje do szpitala i przyjęty przez Panią Anetę Kostrzewa.

Tak mówią fakty, tak mówią świadkowie

Mit 2 – SLD złożyło zawiadomienie do prokuratury w sprawie podejrzenia o możliwości popełnienia przestępstwa

Fakty – nieprawda, takie zawiadomienie nie zostało złożone i nie mogło zostać złożone w obawie przed ujawnieniem prawdy o stanie kandydata SLD

Mit3 3 – nie było alkoholu we krwi

Fakty – nie znamy wyników badań, są objęte tajemnicą lekarską, ale przypominamy, że badanie na zawartość alkoholu we krwi zostało wykonane wiele godzin od debaty.

Wszyscy widzieli zachowanie Pana Marka Charzewskiego na debacie!

KWW Porozumienie Obywatelskie

AKTUALIZACJA GODZ. 10:37 26.11.2014

Co było przyczyną zachowania Marka Charzewskiego podczas poniedziałkowej debaty? To jedno z najczęściej zadawanych pytań ostatnich kilkudziesięciu godzin. Przed momentem otrzymaliśmy najnowsze oświadczenie sztabu SLD. Czy dziś dowiemy się co wpłynęło na zachowanie kandydata lewicy?
Od rana próbujemy się skontaktować z przedstawicielami sztabu SLD, jednak do tej pory nie jest to możliwe. Oto treść oświadczenia, które otrzymaliśmy o godzinie 9.55

Oświadczenie
Docierają do mnie liczne zapytania o moje zdrowie. Dziekuję wszystkim za troskę. Informuję, że obecnie przebywam w szpitalu. Jestem otoczony doskonałą opieką medyczną. W dalszym ciągu trwają badania lekarskie szukające przyczyny mojej niedyspozycji w czasie debaty burmistrzowskiej. Wstępne badania wykluczyły obecnosc alkoholu.  Raz jeszcze serdecznie dziękuję za życzliwość.  Kontynuuję walkę o fotel burmistrza Malborka.

Bądźcie Państwo ze mną. 
Marek Charzewski
 

 

Zapraszamy na wideo relację z pierwszej Telewizyjnej Debaty z udziałem Marka Charzewskiego i Andrzeja Rychłowskiego.

Marek Charzewski VS Andrzej Rychłowski. Pierwsza Debata Telewizyjna w Malborku ZA NAMI! - 22.11.2014


AKTUALIZACJA godz. 08:05 - 26.11.2014

Szanowni Państwo,
W związku z haniebnymi insynuacjami, pomówieniami i niewybrednymi atakami pod adresem naszego Komitetu Wyborczego, sugerującymi jakikolwiek związek z zachowaniem pana Charzewskiego podczas debaty wystosowaliśmy do komitetu SLD list, który zamieszczam poniżej.
Jednocześnie informuję, że podjęliśmy kroki prawne w postaci procesu w trybie wyborczym i powiadomieniu prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa poprzez insynuacje jakoby ktokolwiek z komitetu miał związek z nagannym zachowaniem na debacie kandydata SLD. 
Jakiekolwiek dalsze próby oczerniania nas spotkają się z podobną reakcją.
Jerzy Skonieczny
 
DO: Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD LEWICA RAZEM
 
Zwracamy się do KKW SLD Lewica Razem o natychmiastowe odniesienie się do informacji krążących w obiegu publicznym.
 
Czy prawdą jest, iż pan Marek Charzewski, wbrew temu, co sugeruje oświadczenie Państwa Komitetu, bezpośrednio po debacie nie został poddany badaniu na obecność 
alkoholu lub innych środków odurzających w organizmie?
Czy to prawda, że został zbadany dopiero dnia następnego?
 
Sprecyzowanie tych kwestii jest istotne dla ustalenia przebiegu wydarzeń oraz wyjaśnienia zachowania pana Charzewskiego mogącego wskazywać na upojenie alkoholowe podczas debaty 24 listopada br. Pojawiające się w oświadczeniu Państwa Komitetu insynuacje szkodzą demokracji i społeczności lokalnej. Mieszkańcy Malborka oczekują faktów i prawdy na ten temat.
 
Komitet Wyborczy Wyborców POROZUMIENIE OBYWATELSKIE
------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Aktualizacja godz. 11:15 - 25.11.2014

OŚWIADCZENIE BURMISTRZA MIASTA MALBORKA - 25.11.2014

Szanowni Państwo,
Wobec zaistniałej podczas wczorajszej debaty sytuacji, w poczuciu odpowiedzialności za sprawy naszego miasta, chcę wyrazić swoje najgłębsze zaniepokojenie wobec pojawiających się w oświadczeniu sztabu SLD sugestii, jakoby zachowanie Marka Charzewskiego było spowodowane działaniem osób trzecich.
Jako Burmistrz Miasta Malborka, w imieniu całej wspólnoty samorządowej, oczekuję jak najszybszego wyjaśnienia tej sprawy i publicznego wytłumaczenia przez samego kandydata.

Andrzej Rychłowski  
Burmistrz Miasta Malborka 

 

Aktualizacja godz. 22:31 - 24.11.2014

Oświadczenie Komitetu Wyborczego Lewica Razem w sprawie debaty przed II turą wyborów na stanowisko burmistrza Malborka w dniu 24 listopada 2014 r.

Zwracamy się z prośbą o powstrzymanie się od komentarzy dotyczących przebiegu debaty pomiędzy panami Markiem Charzewskim i Andrzejem Rychłowskim. Z pewnością uwagę uczestników i obserwatorów debaty zwróciło zachowanie Marka Charzewskiego, które począwszy od pięćdziesiątej minuty spotkania zdradzało niepokojące objawy przypominające odurzenie środkami psychoaktywnymi. Stan Marka Charzewskiego pod koniec debaty znacząco utrudniał mu formułowanie wypowiedzi i utrzymanie koncentracji uwagi. Zwracamy uwagę, że jest to kolejna debata Marka Charzewskiego i w każdej poprzedniej dał się poznać jako osoba doskonale przygotowana, elokwentna, precyzyjnie formułująca myśli. Ponieważ zarówno zdaniem Komitetu Wyborczego jak i wielu obserwatorów debaty, zachodzi podejrzenie, że Marek Charzewski został poddany działaniu nieznanej substancji odurzającej, bezpośrednio po debacie nasz kandydat został przewieziony do malborskiego szpitala gdzie został poddany badaniom lekarskim.

Komitet Wyborczy złożył także w malborskiej prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa. Zwróciliśmy się również do TV Malbork o zabezpieczenie całości materiału bez dokonywania jakichkolwiek ingerencji edytorskich. Po uzyskaniu informacji o stanie zdrowia i wynikach postepowania wyjaśniającego przekażemy Państwu dalsze informacje.

Zwracamy się z prośbą o uszanowanie naszej prośby i zachowanie powściągliwości w formułowaniu wypowiedzi. W szczególności prosimy o zachowanie dystansu Wyborców Andrzeja Rychłowskiego i powstrzymanie się od internetowych komentarzy w tej dramatycznej dla nas wszystkich sytuacji.

 

Robert Kaczmarkiewicz
Przejdź do komentarzy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (139)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Arek
Arek 27.11.2014, 10:23
Ha...em, no cóż dziwne, żeby było obraźliwe skoro nie ma takiego słowa, ale podpowiem - proszę użyć słownika ortograficznego...ale do sedna na nic Wam się nie zda zaklinanie rzeczywistości, choć kłamstwa i jednowzroczność to specjalność pewnej formacji i jej wyznawców. Pooburzajcie się troszkę na swoich tak dalece zainteresowanych jego stanem, jak to już usłyszałem na mieście, przedzawałowym, że w trakcie debaty jakoś nie rwali się do pomocy a po debacie stan tak się pogarszał, że aż odwieźli go spod szpitala prosto do domu....żałosna szopka, brakuje Wam argumentów, w ten prymitywny sposôb oczerniania innych myślicie, że uda Wam się odsunąć od siebie oczywiste zarzuty! Brak godności i honoru!
MalRock
MalRock 27.11.2014, 09:52
To kampania wyborcza.
Wszyscy patrzyli i podziwiali : "Jaka piekna katastrofa!!!" Heheheee....
Najsmieszniejsze ze ci z LSD rowniez ;)
MalRock
MalRock 27.11.2014, 09:49
Pewnie popijal pastis. Dobry, mocny trunek ;)
tomasz
tomasz 27.11.2014, 09:06
SIEDZIALEM NA PRZECIWKO STOŁU PRZY KTORYM SIEDZIELI KANDYDACI.. SŁYSZALEM JAK PAN SKROBISZ ZAPROPONOWAŁ 5 MINUTOWĄ PRZERWĘ,ALE PAN RYCHŁOWSKI ODPOWIEDZIAŁ ,ZE ABSOLUTNIE NIE. NIE MAMCZASU. Z PIERWSZYCH RZEDOW GDZIE SAIEDZIELI PRACOWNICY PANA RYCHŁOWSKIEGO TAKZE PADŁY GŁOSY SPRZECIWU.PAN RYCHŁÓWSKI LEKKO SIE PODSMIEWAL Z PANA MARKA CHARZEWSKIEGO. W CIAGU CALEJ DEBATY NIE USŁYSZALEM ANI RAZY Z ŻADNYCH UST ,ZE PAN MAREK JEST POD WPLYWEM ALKOHOLU. A PRZECIEZ PAN RYCHŁOWSKI PIERWSZY BY TO ZAUWAŻYŁ .NIC TAKIEGO NIE POWIEDZIAL.ALKOHOL PRZECIEZ CZUĆ.GDYBY PAN RYCHŁOWSKI BYŁ LUDZKI PRZERWALBY TĘ DEBATĘ I WEZWAL LEKARZA. ZACHOWAŁ SIE BARDZO NIEGODNIE , NIEHONOROWO. DO TEJ PORY POPIERAŁEM GO . ALE WRESZCIE POKAZAŁ PRAWDZIWE OBLICZE.TO SKANDAL CO SIE STAŁO .JEDYNIE POTEM PAN WILK ZABRALK GŁOS I SPYTAL DLACZEGO NIE PRZERYWA SIE DEBATY.NA ULICY LUBELSKIEJ POJAWILA SIE NOWA KOLOROWA GAZETKA PANA RYCHLOWSKIEGO ,W KTOREJ MINNYMI CZYTAMY ,ZE PAN CHARZEWSKI JEST NIEDOUCZONY I NIEKOMPETENTNY. JEZELI KTOS JEST NIEDOUCZONY TO PAN RYCHŁOWSKI ,OKAZAŁ SIE POSPOLITYM HA..EM (słowo nieobrazliwe jak wiemy-tak okreslił sąd)NIE UDZIELAJAC POMOCY PANU MARKOWI. POZA TYM DLACZEGO PORTAL NIE WYDRUKOWAŁ MOJEJ WYPOWIEDZI.RAZ PODOBNĄ JUZ UDZIELIŁEM. BEDE GŁOSOWQAĆZ ROPDZINĄ NA PANA MARKA ,CHOC W PIERWSZEJ TURZE GŁOSOWAŁEM NA PANA ANDRZEJA - DLACZEGO ?????CHODZI O JEGO ZACHOWANIE W CZASIE DEBATY W STOSUNKU DO KONTRKANDYDATA-SKANDAL.
MG
MG 26.11.2014, 22:36
Ślepy/ślepa chyba Ty ! Po to są dotacje żeby z nich korzystać a jak Mareczek dojdzie do władzy to juz nie bd dotacji z Unii nie bd nic tylko bieda....