Wydanie nr 145/2020, Niedziela 24.05.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Maria, Wincenty, Milena, Joanna, Zuzanna, Natan, Tomira, Orion, Jan, Cieszysława
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MALBORK. DEBATA WYBORCZA W KARWANIE: ANDRZEJ RYCHŁOWSKI VS MAREK CHARZEWSKI. PEŁNE NAGRANIE WIDEO – 24.11.2014

W centrum konferencyjnym "Karwan" w Malborku odbyła się debata wyborcza zorganizowana przez Malborski oddział Dziennika Bałtyckiego. Kandydaci na stanowisko burmistrza rozmawiali o przyszłości Miasta oraz o pomysłach na jego rozwój. W debacie wzięło udział wielu mieszkańców Malborka, którzy zadawali pytania na różne tematy.

zobacz: CO WPŁYNĘŁO NA ZACHOWANIE MARKA CHARZEWSKIEGO. ZNANE SĄ JUŻ WYNIKI BADAŃ. KOMENTARZE SZTABÓW I SZPITALA – 26.11.2014

Aktualizacja, 27 listopada, godz. 08:10

Oświadczenie Marka Charzewskiego – 27.11.2014


Informuję Państwa, Mieszkańców Malborka, że w dniu dzisiejszym(27.11- przyp. red) wyszedłem ze szpitala i wracam do zdrowia.Dziękuję wszystkim życzliwym ludziom za wyrazy sympatii i poparcia.Potwierdzam, że dalej uczestniczę w II turze wyborów na Burmistrza Malborka. Deklaruję, że gdy wygram wybory zrezygnuję z pełnienia funkcji politycznych, po to, aby nic było dla mnie ważniejsze od dobra nas wszystkich – Mieszkańców Miasta. Dla mnie siłą są Malborczycy, bez względu na sympatie polityczne, czy religijne przekonania. Nasze miasto stać na otwartość. Kompetentne i wykształcone kadry.
Nie możemy tylko polegać na „wybrańcach” z PO z jej przewodniczącym Andrzejem Rychłowskim. Jesteśmy różnorodni, ciekawi nowych pomysłów. Gwarantuję Państwu, że nie będę podpierał się politycznymi „tuzami”. Wierzę w mądrość nas wszystkich.
Wybierzmy lepszy Malbork.

Marek Charzewski

 

Aktualizacja, 26 listopada, godz. 12.54
 Fakty i Mity dotyczące debaty wyborczej, oraz zachowania kandydata SLD Marka Charzewskiego w dniu 24 listopada 2014

Dedykacja „ Każde kłamstwo ma krótkie nogi”

Mit 1 – spreparowany przez SLD i powtórzony w oświadczeniu KWW SLD Lewica razem: bezpośrednio po debacie, kandydat SLD został przewieziony do szpitala

Fakty – kandydat SLD w towarzystwie swojego przyjaciela doktora Dariusza Kostrzewy został podwieziony pod szpital. Z izby przyjęć wyszła do samochodu pani Aneta Kostrzewa prywatnie żona Dariusza Kostrzewy.

Po krótkiej naradzie Marek Charzewski odjeżdża samochodem do domu nie poddając się badaniom.

Fakt kolejny – około godziny 5:45, wiele godzin po debacie, następnego dnia Marek Charzewski przywieziony zostaje do szpitala i przyjęty przez Panią Anetę Kostrzewa.

Tak mówią fakty, tak mówią świadkowie

Mit 2 – SLD złożyło zawiadomienie do prokuratury w sprawie podejrzenia o możliwości popełnienia przestępstwa

Fakty – nieprawda, takie zawiadomienie nie zostało złożone i nie mogło zostać złożone w obawie przed ujawnieniem prawdy o stanie kandydata SLD

Mit3 3 – nie było alkoholu we krwi

Fakty – nie znamy wyników badań, są objęte tajemnicą lekarską, ale przypominamy, że badanie na zawartość alkoholu we krwi zostało wykonane wiele godzin od debaty.

Wszyscy widzieli zachowanie Pana Marka Charzewskiego na debacie!

KWW Porozumienie Obywatelskie

AKTUALIZACJA GODZ. 10:37 26.11.2014

Co było przyczyną zachowania Marka Charzewskiego podczas poniedziałkowej debaty? To jedno z najczęściej zadawanych pytań ostatnich kilkudziesięciu godzin. Przed momentem otrzymaliśmy najnowsze oświadczenie sztabu SLD. Czy dziś dowiemy się co wpłynęło na zachowanie kandydata lewicy?
Od rana próbujemy się skontaktować z przedstawicielami sztabu SLD, jednak do tej pory nie jest to możliwe. Oto treść oświadczenia, które otrzymaliśmy o godzinie 9.55

Oświadczenie
Docierają do mnie liczne zapytania o moje zdrowie. Dziekuję wszystkim za troskę. Informuję, że obecnie przebywam w szpitalu. Jestem otoczony doskonałą opieką medyczną. W dalszym ciągu trwają badania lekarskie szukające przyczyny mojej niedyspozycji w czasie debaty burmistrzowskiej. Wstępne badania wykluczyły obecnosc alkoholu.  Raz jeszcze serdecznie dziękuję za życzliwość.  Kontynuuję walkę o fotel burmistrza Malborka.

Bądźcie Państwo ze mną. 
Marek Charzewski
 

 

Zapraszamy na wideo relację z pierwszej Telewizyjnej Debaty z udziałem Marka Charzewskiego i Andrzeja Rychłowskiego.

Marek Charzewski VS Andrzej Rychłowski. Pierwsza Debata Telewizyjna w Malborku ZA NAMI! - 22.11.2014


AKTUALIZACJA godz. 08:05 - 26.11.2014

Szanowni Państwo,
W związku z haniebnymi insynuacjami, pomówieniami i niewybrednymi atakami pod adresem naszego Komitetu Wyborczego, sugerującymi jakikolwiek związek z zachowaniem pana Charzewskiego podczas debaty wystosowaliśmy do komitetu SLD list, który zamieszczam poniżej.
Jednocześnie informuję, że podjęliśmy kroki prawne w postaci procesu w trybie wyborczym i powiadomieniu prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa poprzez insynuacje jakoby ktokolwiek z komitetu miał związek z nagannym zachowaniem na debacie kandydata SLD. 
Jakiekolwiek dalsze próby oczerniania nas spotkają się z podobną reakcją.
Jerzy Skonieczny
 
DO: Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD LEWICA RAZEM
 
Zwracamy się do KKW SLD Lewica Razem o natychmiastowe odniesienie się do informacji krążących w obiegu publicznym.
 
Czy prawdą jest, iż pan Marek Charzewski, wbrew temu, co sugeruje oświadczenie Państwa Komitetu, bezpośrednio po debacie nie został poddany badaniu na obecność 
alkoholu lub innych środków odurzających w organizmie?
Czy to prawda, że został zbadany dopiero dnia następnego?
 
Sprecyzowanie tych kwestii jest istotne dla ustalenia przebiegu wydarzeń oraz wyjaśnienia zachowania pana Charzewskiego mogącego wskazywać na upojenie alkoholowe podczas debaty 24 listopada br. Pojawiające się w oświadczeniu Państwa Komitetu insynuacje szkodzą demokracji i społeczności lokalnej. Mieszkańcy Malborka oczekują faktów i prawdy na ten temat.
 
Komitet Wyborczy Wyborców POROZUMIENIE OBYWATELSKIE
------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Aktualizacja godz. 11:15 - 25.11.2014

OŚWIADCZENIE BURMISTRZA MIASTA MALBORKA - 25.11.2014

Szanowni Państwo,
Wobec zaistniałej podczas wczorajszej debaty sytuacji, w poczuciu odpowiedzialności za sprawy naszego miasta, chcę wyrazić swoje najgłębsze zaniepokojenie wobec pojawiających się w oświadczeniu sztabu SLD sugestii, jakoby zachowanie Marka Charzewskiego było spowodowane działaniem osób trzecich.
Jako Burmistrz Miasta Malborka, w imieniu całej wspólnoty samorządowej, oczekuję jak najszybszego wyjaśnienia tej sprawy i publicznego wytłumaczenia przez samego kandydata.

Andrzej Rychłowski  
Burmistrz Miasta Malborka 

 

Aktualizacja godz. 22:31 - 24.11.2014

Oświadczenie Komitetu Wyborczego Lewica Razem w sprawie debaty przed II turą wyborów na stanowisko burmistrza Malborka w dniu 24 listopada 2014 r.

Zwracamy się z prośbą o powstrzymanie się od komentarzy dotyczących przebiegu debaty pomiędzy panami Markiem Charzewskim i Andrzejem Rychłowskim. Z pewnością uwagę uczestników i obserwatorów debaty zwróciło zachowanie Marka Charzewskiego, które począwszy od pięćdziesiątej minuty spotkania zdradzało niepokojące objawy przypominające odurzenie środkami psychoaktywnymi. Stan Marka Charzewskiego pod koniec debaty znacząco utrudniał mu formułowanie wypowiedzi i utrzymanie koncentracji uwagi. Zwracamy uwagę, że jest to kolejna debata Marka Charzewskiego i w każdej poprzedniej dał się poznać jako osoba doskonale przygotowana, elokwentna, precyzyjnie formułująca myśli. Ponieważ zarówno zdaniem Komitetu Wyborczego jak i wielu obserwatorów debaty, zachodzi podejrzenie, że Marek Charzewski został poddany działaniu nieznanej substancji odurzającej, bezpośrednio po debacie nasz kandydat został przewieziony do malborskiego szpitala gdzie został poddany badaniom lekarskim.

Komitet Wyborczy złożył także w malborskiej prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa. Zwróciliśmy się również do TV Malbork o zabezpieczenie całości materiału bez dokonywania jakichkolwiek ingerencji edytorskich. Po uzyskaniu informacji o stanie zdrowia i wynikach postepowania wyjaśniającego przekażemy Państwu dalsze informacje.

Zwracamy się z prośbą o uszanowanie naszej prośby i zachowanie powściągliwości w formułowaniu wypowiedzi. W szczególności prosimy o zachowanie dystansu Wyborców Andrzeja Rychłowskiego i powstrzymanie się od internetowych komentarzy w tej dramatycznej dla nas wszystkich sytuacji.

 

Robert Kaczmarkiewicz
Przejdź do komentarzy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (139)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Obserwatorka z daleka
Obserwatorka z daleka 25.11.2014, 20:37
Drogi Panie Przedsiębiorco, otóż nie obserwuje Malborka z tak daleka jak Panu się wydaje. Z daleka obserwuję poczynania naszego Burmistrza i jego świty, mam tu na myśli zarówno Panią Magdalenę Marszałkowską, całe MWC oraz wszystkich zaprzyjaźnionych z naszym Burmistrzem przedsiębiorców.

1) Pomimo zapewnień, że inwestycje dofinansowywane z funduszy europejskich są pod ścisłą kontrolą ciekawa jestem jakie spółki dokonywały robót przy odbudowie Szkoły Łacińskiej, kto wykonał ten projekt i jaki był tego dokładny koszt.

2) Czy ulica Kościuszki dawniej podobała mi się bardziej? Jest lepiej, ale aktualny obraz jest również przygnębiający - użyję tutaj popularnego na portalach społecznościowych sformułowania - Architekt płakał jak projektował.
Poza tym zastanawia mnie czym kierowało się miasto decydując się na wyburzenie kina Capitol? Czy nie lepiej było odnowić, doposażyć i mieć piękne kino w centrum miasta? Sklepy cynamonowe - przepraszam ale co mają na celu skoro turystów wysadza się pod zamkiem i spod zamku zabiera? Dla mieszkańców - owszem, fajny pomysł ale czy opłacalny?

3) Nowe chodniki - tutaj poruszył Pan najbardziej nurtującą mnie sprawę - otóż jak długo jeszcze dojście z osiedla Południe na Czwartaki będzie usłane półfabrykatami do tego nie oświetlone? Z tego co pamiętam położenie płyt miało być rozwiązaniem tymczasowym a trwa to już lekko rok.

4) Szkoła nr 3, wspaniała inwestycja - chociaż coś się Panu Burmistrzowi udało.
debata
debata 25.11.2014, 19:56
Ludzie, czy wy nie widzicie, że Marek nie ma podstawowej wiedzy potrzebnej do bycia dobrym burmistrzem? On nawet nie ma wiedzy aby być jako takim burmistrzem. Pomijając już jego wskazujący stan po prostu się nie nadaje!
Gadanie ''ja zrobię więcej'' jest na poziomie przedszkola, które niby miałyby być ''darmowe''. Wtedy ''zadłużenie'' miasta na pewno byłoby kilka razy większe!
I takie mamuśki by sobie siedziały w domu, dzieci w przedszkolu a rodzice pracujące nie mieliby gdzie zostawić dzieci bo przedszkola pełne.
No trochę logiki!!!
Uczennica
Uczennica 25.11.2014, 19:09
Niestety pan Charzewski przy pomocy nie osob trzecich ale trzech składników - poległ i się skompromitował pokazując swoją słabość do wyskokowych mieszanek :) jako nauczyciel biologii, doskonale wie jak to działa ;) Kompromitacja ! Niech lepiej wraca do swojej szkoły.
gość
gość 25.11.2014, 19:09
Najsensowniejszy i najlepszy komentarz
anna
anna 25.11.2014, 19:03
Moim zdaniem, Pan Marek po prostu był pijany , do tego stres i klapa. Panie Marku z całym szacunkiem na burmistrza się Pannie nadaje , a jak już Pan nim zostanie to czarno widzę los Malborka.