Wydanie nr 56/2020, Wtorek 25.02.2020
imieniny: pokaż (5 imion)Cezary, Wiktor, Lubart, Antonina, Adam
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

ZOBACZ JAK ZMIENIA SIĘ BULWAR NAD NOGATEM OKIEM KAMERY TVREGIONALNA24.PL - 14.03.2014

Bulwar nad Nogatem to miejsce chętnie odwiedzane przez turystów i mieszkańców. Można tam odpocząć, spotkać się z przyjaciółmi, udać na przejażdżkę rowerem bądź na rolkach. Miasto dokłada wszelkich starań, aby bulwar był atrakcyjny,  przyjazny i chętnie odwiedzany.

Piękna pogoda sprzyja wyjściom na dłuższy spacer. Wielu mieszkańców udaje się właśnie nad Nogat, gdzie dzięki wykonanym inwestycjom w parku, mogą doświadczyć prawdziwego kontaktu z naturą, wśród zieleni, wody i śpiewu ptaków. Po dłuższej wędrówce można przysiąść na ławeczkach, a wkrótce również poćwiczyć na zewnętrznej siłowni z 12 urządzeniami fitness, które jeszcze w tym miesiącu zostaną zamontowane przy przystani w Parku Północnym.

Zmienia się również otoczenie w bezpośrednim sąsiedztwie zamku od strony zachodniej. Trwają prace realizowane w ramach projektu "Pętla Żuławska" - dobiega końca przebudowa istniejącego nabrzeża oraz stworzenie nowoczesnej infrastruktury pełniącej rolę przystani pasażersko-żeglarskiej. Miejsce to od wielu lat stanowi bardzo ważny punkt na turystycznym szlaku miasta. Wykonawca oprócz przebudowy nabrzeża i remontu nawierzchni bulwaru, wykona niezbędne elementy małej architektury oraz oświetlenie terenu.

Kolejny fragment bulwaru, który odzyska dawną świetność, to teren u podnóża Szkoły Łacińskiej, gdzie obecnie z wody wydobywane są śmieci, trzciny i elementy mułu. Po ocieknięciu, śmieci zostaną wybrane a reszta odpowiednio zagospodarowana. Zakończenie prac jest planowane na koniec marca. Wiosną nawieziony zostanie tam nowy piasek, a nabrzeże będzie służyło mieszkańcom i turystom tak, jak to było przed laty, o czym z sentymentem wspomina wielu mieszkańców Malborka. Ze względu na charakter miejsca, wszystkie prace przeprowadzane są pod kontrolą archeologiczną i saperską.

Zapraszamy na spacery nad Nogatem!

WIDOK ON LINE NA MALBORSKI ZAMEK i NOGAT - KAMERA LIVE

Robert Kaczmarkiewicz
Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Moje miasto żyje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.