Wydanie nr 90/2020, Poniedziałek 30.03.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Leonard, Dobromir, Amadea, Kwiryna, Kwiryn, Mamertyn, Aniela, Litobor, Częstobor, Jan, Mamertyna, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Szymankowo. Zderzenie lokomotywy z drezyną, 2 osoby zginęły! 9 marca 2020. Zobacz nadesłane zdjęcia i wideo.

Szymankowo. Zderzenie lokomotywy z drezyną, 2 osoby zginęły! 9 marca 2020. Zobacz nadesłane zdjęcia i wideo. fot. Patryk oraz JRG Malbork/OSP Lichnowy
Do zdarzenia doszło w poniedziałek nad ranem na stacji w Szymankowie. W wyniku zderzenia lokomotywy z pojazdem szynowym obsługi technicznej śmierć na miejscu poniosły dwie osoby. Ruch kolejowy na szlaku Tczew – Malbork został wstrzymany.

AKTUALIZACJA:

W wyniku wypadku kolejowego w Szymankowie śmierć poniosło dwóch pracowników PKP - 56 i 61 - letni mężczyźni. Decyzją prokuratora rejonowego ciała mężczyzn przewieziono do prosektorium na sekcję.

Na forum kolejowym skyscrapercity.com. czytamy, że "podczas wjazdu pociągu relacji Gdynia Port GPA - Malbork prowadzony lokomotywą E186-261 z toru szlakowego nr 1 na tor stacyjny nr 2 nastąpiło najechanie na drezynę awaryjną WMB10-182 (PKP PLK SA – utrzymaniowo - naprawcze), która zjeżdżała z toru zamkniętego nr 2 nie zatrzymując się przy tarczy manewrowej Tm13 i rozpruwając rozjazd nr 26”. Czy oznacza to, że kierujący drezyną popełnił błąd? Policja i prokuratura wyjaśnia okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

Dyżurny SKKP w Malborku zgłoszenie o wypadku kolejowym w Szymankowie odebrał w poniedziałek, 9 marca br. o godzinie 4.29. Lokomotywa zderzyła się z pojazdem szynowym obsługi technicznej, w wyniku czego doszło do wykolejenia drezyny. Około 150 metrów od pojazdów strażacy odnaleźli ciało mężczyzny, który w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Drugą osobę z drezyny znaleźli obok. Dwóch maszynistów z lokomotywy nie odniosło obrażeń.

 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W drezynie były przewożone dwie butle z tlenem i jedna z acetylenem, które wypadły podczas zdarzenia. Jednak ich kontrola nie wykazała zagrożenia. Strażacy ewakuowali drugą osobę poszkodowaną i przekazali ZRM będącego na miejscu, jednak lekarz będący na miejscu zdarzenia stwierdził zgon mężczyzny. 

 

W chwili obecnej trwają czynności prowadzone przez policję pod nadzorem prokuratora, które wyjaśnią przyczyny i okoliczności zdarzenia.

W działaniach udział brały 4 zastępy JRG Malbork, 2 zastępy JRG Tczew, zastęp KW PSP Gdańsk, OSP Stogi, OSP Miłoradz, OSP Lichnowy, OSP Szymankowo, OSP Lisewo i OSP Stare Pole.


 

Informacji udzielił kpt. Damian Tomaszewski, rzecznik prasowy KP PSP Malbork

Zdjęcia: OSP Lichnowy, JRG Malbork

Autor nagrania: Patryk

Dodatkowe Zdjęcia: Patryk

Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.

Byłeś świadkiem ważnego i interesującego wydarzenia? Podziel się z nami informacją.

Przekazujemy informacje o wydarzeniach, które dzieją się blisko Was. Informujemy, bawimy i ostrzegamy. Napisz: info @ tvregionalna24.pl

 

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
pdurka
pdurka 12.03.2020, 21:08
tam widziałem wypadek, początkowo myślałem, że mały samochód spadł z mostu, a okazało się to drezyna, przez te wypadek kilka pociągów zostało odwołane, dopiero o około 9 już jeżdżą pociągi pendolino, potem pociągi pospieszne a na końcu osobowe, wszystkie jeżdżą jednym torem i musieli jechać wolniej w miejscu wypadku.
In.z ruchu
In.z ruchu 12.03.2020, 07:59
Jak znam życie będzie próba obciążenia winą tych którzy zginęli.
Emeryt
Emeryt 15.03.2020, 11:20 (odpowiedź do In.z ruchu)
Nie trzeba na sile szukać winnych, wystarczy odczytać zapis "czarnych skrzynek" urządzeń SRK i będzie jasne kto jechał mimo zakazu podanego na semaforze.
Kolejarz
Kolejarz 10.03.2020, 12:45
Coraz bardziej nabieram przekonania, że błąd popełniła osoba sterująca ruchem kierując drugi pojazd na zajęty już tor. Nie ma innego wytłumaczenia.
Emeryt
Emeryt 15.03.2020, 11:18 (odpowiedź do Kolejarz)
Osoba kierująca ruchem nie przejechała semafora zabraniającego jazdy. Nie rozpruła także rozjazdu, który był ułożony w utwierdzonej drodze przebiegu dla lokomotywy jadącej luzem. Przykra prawda to taka, że drezyny w tym miejscu nie powinno być w tym czasie. Winna czekać na sygnał na semaforze nawet gdyby to miało trwać kilka godzin.
pdurka
pdurka 12.03.2020, 21:10 (odpowiedź do Kolejarz)
też tak myślę, może spał, albo korzystał z telefonu albo był zbyt zmęczony
obserwator
obserwator 09.03.2020, 21:39
Jak widzę takie wypadki lokomotywy z drezyną wypadki samochodowe myślę o zderzaku Lucjana Łągiewki .
różowy miś
różowy miś 09.03.2020, 20:26
Dziwne czy oni się nie widzieli czy drezyna z lokomotywą nie mają jakiś świateł?
Emeryt
Emeryt 15.03.2020, 11:21 (odpowiedź do różowy miś)
Lokomotywa miała światło na semaforze zezwalające na jazdę. Drezyna miała światło nakazujące stać. Kto przewalił semafor ? odpowiedź nasuwa się sama.
różowy miś
różowy miś 16.03.2020, 18:39 (odpowiedź do Emeryt)
Nieznany się na światłach na semaforach chodziło mi o światła które są na lokomotywach drezynach takie jak są na samochodach długie krótkie postojowe