Wydanie nr 91/2020, Wtorek 31.03.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Gwido, Beniamin, Kornelia, Dobromira, Balbina, Amos, Achacjusz, Achacy
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kina domowe – opłacalna inwestycja czy niepotrzebny wydatek?

Kina domowe – opłacalna inwestycja czy niepotrzebny wydatek? fot. Kina domowe – opłacalna inwestycja czy niepotrzebny wydatek?
Oglądanie telewizji w domowych warunkach może kojarzyć się z siedzeniem na kanapie i przeglądaniem dostępnych na naszych kanałach produkcji. Tymczasem wraz z rozwojem dystrybucji streamingowej oraz coraz większą dostępnością najnowszych filmów na nośnikach cyfrowych, możemy bez wychodzenia z domu cieszyć się tym, co dopiero przed momentem wyszło z kina. Jednak by móc robić to najlepszych warunkach, potrzebne są dwa komponenty: dźwięk i obraz. O tym, jak radzą sobie dzisiaj kina domowe i wysokiej klasy telewizory, przeczytasz w naszym poradniku.

Kina domowe – z czego się składają i do czego służą?

Kino domowe to zestaw sprzętów, w którego skład wchodzą głośniki, subwoofer oraz odtwarzacz. Co musisz wiedzieć przed zakupem?

Odtwarzacz

Serce kina domowego to urządzenie umożliwiające odtwarzanie płyt. Obecnie największą popularnością cieszą się płyty Blu-Ray, co wynika z możliwości zapisu pliku w wysokiej jakości. Dlatego wybierając zestaw kina domowego warto sięgnąć po urządzenie wyposażone w odtwarzacz, który obsługuje również format Blu-Ray.

 Lubisz oglądać seriale? Wybrany przez Ciebie zestaw kina domowego powinien w takim razie posiadać możliwość połączenia się z internetem. Dzięki temu będziesz miał dostęp do bazy danych największych portali streamingowych.

Głośniki

To właśnie one sprawiają, że wielu użytkowników decyduje się na zakup kina domowego. Odpowiednio ustawiony system głośników sprawia, że możesz we własnym domu doświadczyć doznań zbliżonych do kinowych.

W skład zestawu głośnikowego wchodzą:

głośniki przednie – odpowiedzialne za emisję efektów dźwiękowych i dialogów

głośnik centralny – umożliwiający odbiorcy powiązanie dźwięku z obrazem

głośniki efektowe i tylne – ich zadaniem jest wytwarzanie efektu przemieszczania się dźwięku.

Subwoofer

Ten dodatkowy element również jest głośnikiem. Do jego zadań należy emitowanie niskich, basowych tonów. Dzięki niemu będziesz mógł usłyszeć, a nawet poczuć, uderzenia czy grzmoty zapisane na ścieżce dźwiękowej. Zobacz kina domowe w Neo24 i wybierz to, które najlepiej sprawdzi się w Twoim salonie.

Jaki ekran wybrać dla w pełni kinowego efektu?

Jak już wspomnieliśmy, dźwięk to tylko jeden z komponentów satysfakcjonujących seansów we własnym w salonie. Poza systemem dźwiękowym szalenie istotny jest również obraz. Co masz do wyboru?

Rzutnik multimedialny

O ile dysponujesz odpowiednio dużym fragmentem białej ściany, to rozwiązanie może przypaść Ci do gustu. Rzutnik multimedialny pozwala wyświetlić obraz z dowolnego źródła na powierzchni, która umożliwia oglądanie filmu czy serialu w większej grupie. Pamiętaj jednak, że cena rzutnika umożliwiającego odbiór obrazu w wysokiej jakości jest zbliżona do komfortowego telewizora. A ten posiada również dodatkowe zalety.

Telewizor

Dysponując kwotą 2 tysięcy złotych możesz wyposażyć się w telewizor o matrycy 50-60 cali i z dostępem do aplikacji serwisów streamingowych oraz Smart TV. Ofertę sprzętu sprawdzisz pod adresem: https://www.neo24.pl/telewizory.html. Co przeważa o zakupie telewizora? Przede wszystkim wszechstronność zastosowań – wykorzystasz go do znacznie większej liczby atrakcji, niż rzutnik. Obraz na ekranie telewizora jest również mniej uzależniony od jasności panującej w pokoju.

Kina domowe – opłacalna inwestycja czy niepotrzebny wydatek?
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.