Wydanie nr 91/2020, Wtorek 31.03.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Gwido, Beniamin, Kornelia, Dobromira, Balbina, Amos, Achacjusz, Achacy
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Burmistrz broni decyzji w sprawie wywozu odpadów. XIX sesja Rady Miasta w Nowym Stawie.

W trakcie nadzwyczajnego posiedzenia Rady Miasta burmistrz Jerzy Szałach bronił decyzji o powołaniu spółki komunalnej, która od kwietnia ma wywozić odpady z terenu gminy. Firma Complex zaskarżyła uchwałę do sądu administracyjnego i chce zablokowania dalszych działań samorządu.

„Po raz pierwszy spotykam się z wnioskiem o wstrzymanie wykonania uchwały. Jest to instytucja wyjątkowa, wtedy kiedy zachodzi zagrożenie życia i zdrowia ludzi i mienia w znacznych rozmiarach. Moim zdaniem świadczy to o próbie zahamowania działań Gminy zmierzających do poprawienia kondycji finansowej” - tak sprawę skargi skomentowała radca prawny Urzędu Miasta.

 

W trakcie posiedzenia głos zabrał Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu uzasadniając słuszność powołania miejskiej spółki.
„Paradoksalnie chciałbym firmie Colmplex podziękować, że się tak mocno zaangażowała w tę sprawę, bo dała nam szansę i mi przede wszystkim wyjaśnić Państwu, dlaczego to robimy i jaki jest nasz cel” .Z całością argumentacji włodarza i radnych możecie państwo zapoznać się w nagraniu z posiedzenia Rady Miasta i Gminy w Nowym Stawie.

 

Porządek obrad:

1. Otwarcie obrad sesji.

2. Stwierdzenie prawomocności obrad sesji.

3. Zatwierdzenie porządku obrad.

4. Podjęcie uchwał Rady Miejskiej w Nowym Stawie w sprawie:

1) przekazania skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku na uchwałę Rady Miejskiej w Nowym Stawie nr 119/XVI/2019 z dnia 26.11.2019 r. w sprawie utworzenia przez Gminę Nowy Staw jednoosobowej Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i powierzenia spółce zadań własnych gminy,

2) trybu i sposobu powoływania i odwoływania członków Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz szczegółowych warunków jego funkcjonowania.

5. Zakończenie obrad sesji.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

 

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Nowy Staw


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
tofik
tofik 13.02.2020, 13:26
śmiech na sali complex i segregacja do plastiku papier,do zmieszanych popiuł i bio tak na sołectwach. Nowy Staw poprawnie ze aby był papier z tczewa.