Wydanie nr 347/2019, Piątek 13.12.2019
imieniny: pokaż (10 imion)Bernarda, Otylia, Edburga, Jodok, Róża, Włodzisława, Auksencja, Auksencjusz, Auksenty, Aubert
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ambasador Królestwa Niderlandów oraz attaché ds. kultury odwiedzili nowodworski Park Historyczny.

Ambasador Królestwa Niderlandów oraz attaché ds. kultury odwiedzili nowodworski Park Historyczny. fot. Facebook Gmina Nowy Dwór Gdański/ Krystian Falk
Żuławski Park Historyczny odwiedzili Ambasador Królestwa Niderlandów w Polsce, Daphne Bergsma oraz Martin van Dijk, attaché ds. kultury. Z gośćmi spotkali się Burmistrz Jacek Michalski oraz przedstawiciele Klubu Nowodworskiego: Marek Opitz, Mariola Mika i Łukasz Kępski.

Ambasador Bergsma po raz pierwszy od objęcia stanowiska w sierpniu br. złożyła wizytę na Żuławach. Była to dobra okazja do zapoznania się z wystawami nowodworskiego muzeum, które w dużej mierze poświęcone są historii Mennonitów, którzy niegdyś zamieszkiwali te tereny. Podczas zwiedzania odbyła się także degustacja długo dojrzewającego sera Werderkäse, odtworzonego na Żuławach po 70 latach i produkowanego według dawnej receptury. Wizyta przedstawicieli Holandii w gminie była również dobrą okazją do wymiany opinii między Ambasador a Burmistrzem na bieżące tematy polityczne oraz omówienia możliwej współpracy w różnych dziedzinach.

Info i foto: Facebook Gmina Nowy Dwór Gdański/ Krystian Falk

Katarzyna De Guzman

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.