Wydanie nr 293/2019, Niedziela 20.10.2019
imieniny: pokaż (6 imion)Budzisława, Irena, Wendelin, Apollo, Witalis, Aurora
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malborscy uczniowie na wymianie z Gymnasium Nordhorn w Niemczech

Malborscy uczniowie na wymianie z Gymnasium Nordhorn w Niemczech fot. Rafał Łakomy II LO w Malborku
W dniach 22.09. – 28.09. 2019 odbyła się międzynarodowa wymiana uczniów. W niedzielę uczniowie wyjechali do Nordhorn w Niemczech wspólnie z uczniami z I LO w Malborku. Łącznie grupa liczyła 15 uczniów i 2 opiekunów. Była to już kolejna wymiana szkół organizowana w ramach partnerstwa miast Malbork i Nordhorn.

Podczas wymiany wspólnie z uczniami ze szkoły niemieckiej zrealizowaliśmy projekt „Zachować pamięć” dotyczący miejsc pamięci związanych z okresem II wojny światowej. Mieliśmy okazję poznać miasto Nordhorn i Gymnasium w Nordhorn, nawiązaliśmy kontakty z uczniami i nauczycielami niemieckimi. Zwiedziliśmy stocznię w mieście Papenburg, miejsca pamięci, czyli miejsca, gdzie w czasie II wojny światowej istniały obozy koncentracyjne (Esterwegen, Oberlangen). Byliśmy w mieście Haren i poznaliśmy tam historię powojenną miejsca, gdzie do 1948  roku istniało polskie miasteczko nazwane Maczków. Czas wolny spędzaliśmy z niemieckimi partnerami , co było okazją do konwersacji w językach obcych. Do Malborka wróciliśmy w sobotę, zmęczeni, ale pełni wrażeń.  Pobyt w Niemczech przyniósł nam wiele korzyści i pozostanie na zawsze w naszej pamięci. Czekamy na rewizytę uczniów niemieckich w Malborku, w maju 2020 roku. 

Tekst opiekunka grupy: Iwona Błaszczykiewicz - Topolska

Katarzyna De Guzman

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.