Wydanie nr 53/2020, Sobota 22.02.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Marta, Małgorzata, Marwald, Konkordia, Wrocisław, Marold, Chociebąd
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Bezpieczny Pieszy w Malborku.

  • Wydanie nr 53/2020
  • 28 sierpnia 2019, 09:06
  • Redakcja
  • Na sygnale
Bezpieczny Pieszy w Malborku. fot. pixabay
Malborscy policjanci przeprowadzili w poniedziałek, 26 sierpnia br. działania pn. „Bezpieczny Pieszy”. Działania miały na celu zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, szczególnie zaistniałych na przejściach dla pieszych. Podczas poniedziałkowych działań mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

W poniedziałek zwiększoną liczbę patroli można było spotkać w obrębie przejść dla pieszych oraz przejazdów rowerowych, gdyż są to miejsca, w których najczęściej dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków.

Działania policjantów malborskiej drogówki miały charakter prewencyjno – kontrolny i skończyły się pouczeniami.

Policja przypomina wszystkim kierowcom, że zbliżając się do przejścia dla pieszych należy zwolnić i zachować szczególną ostrożność. Pod żadnym pozorem nie wolno omijać pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

Pieszy powinien pamiętać, aby podczas przechodzenia przez jezdnię nie korzystać z telefonów komórkowych i rozglądać się nawet kiedy sygnalizator nadaje kolor zielony. Po zmroku, poza obszarem zabudowanym, należy korzystać z elementów odblaskowych.

Kierowcy powinni pamiętać, że zarówno pieszy, jak i rowerzysta są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Podczas zderzenia z samochodem mają znikome szanse na uniknięcie poważnych obrażeń.

Informacja: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork.


 

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.