imieniny: pokaż (11 imion)Aleksander, Doroteusz, Guntram, Renata, Ingbert, Joanna, Kastor, Malachiasz, Malkolm, Pryskus, Rogat
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Piłkarze Pomezanii Malbork po pierwszym meczu Pomorskiej Ligi C2.

Młodzi piłkarze Pomezanii z rocznika 2006 zainaugurowali rozgrywki w 1 Pomorskiej Lidze C2. Podopieczni Tomasza Mazurka zmierzyli się z mocnym zespołem, jakim na pewno jest Arka Gdynia.

Malborska drużyna podjęła zespół z Gdyni 15 sierpnia br. na płycie macierzystego boiska. Piłkarze walczyli bardzo dzielnie, a pierwszą wyrównującą bramkę dla Pomezanii strzelił Jakub Pławski w 18 minucie. Tuż po przerwie goście strzelili bramkę z rzutu karnego. W 49 minucie piłkarze Arki podwyższyli wynik na 3:1 i tak już pozostało do końca meczu.

Było to pierwsze przetarcie naszych piłkarzy z 1 Ligą Wojewódzką, które zdaniem wielu wypadło dobrze pomimo wyniku. Prawdą jest, że goście posiadali zdecydowaną przewagę w tym meczu, ale nasza drużyna pokazała charakter i konsekwencję w grze oraz nie przestraszyła się bardziej renomowanego rywala.

W bramce należy pochwalić Oliviera Hoffmana, który niejednokrotnie ratował dobrymi interwencjami. Drużyna otrzymała na koniec zasłużone brawa za walkę przez całe spotkanie.

Pomezania Malbork grała w składzie: Olivier Hoffman, Oliwier Śpiewak, Nikodem Hynek, Alan Apa, Fabian Baranowski, Dominik Baran, Kacper Honory, Florian Wiśniewski, Adrian Starzec, Jakub Pławski, Bartosz Zajączkowski, Alan Bojko, Jakub Dziedzic, Michał Bajkowski, Marcin Bury, Aleksy Czerniak.

Informacja: Pomezania Malbork