Wydanie nr 53/2020, Sobota 22.02.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Marta, Małgorzata, Marwald, Konkordia, Wrocisław, Marold, Chociebąd
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pożary samochodów i wypadek motocyklisty – weekendowy raport nowodworskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 53/2020
  • 5 sierpnia 2019, 15:27
  • Redakcja
  • Na sygnale
Pożary samochodów i wypadek motocyklisty – weekendowy raport nowodworskich służb mundurowych. fot. Pixabay.com
Miniony tydzień dla nowodworskich funkcjonariuszy był bardzo pracowity. Strażacy usunęli 7 gniazd owadów, uwolnili kota z przewodu wentylacyjnego, złapali węża w budynku gospodarczym, a także pomogli bocianom, które wypadły z gniazda.

W niedzielę, 28lipca br. o godz. 19.48 w miejscowości Jantar doszło do rozpylenia niezidentyfikowanej substancji o intensywnym zapachu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu OSP przewietrzono pomieszczenia oraz dokonano pomiaru detektorem wielogazowym. Działania SGRChem polegały na dokonaniu pomiaru w aparatach SOUO detektorami wielogazowymi oraz detektorami RAD M100, X-am 7000 oraz Pac 7000. Jednak zagrożenia nie stwierdzono. Po sprawdzeniu pomieszczeń nakazano wczasowiczom powrócić do pokoi. W działaniach brał udział 1 zastęp JRG w sile 4 ratowników, 2 zastępy OSP Jantar w sile 8 ratowników oraz SGRChem Gdynia w sile 3 ratowników.

W środę, 31 lipca br. o godz. 9.55 w Nowym Dworze Gdańskim doszło do pożaru altany na ogródkach działkowych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Do ugaszenia palącej się drewnianej altany użyto dwóch prądów wody w natarciu. Po ugaszeniu przeszukano pogorzelisko spalonej altany. Wyniesiono z pogorzeliska butlę turystyczną, która była poddana ogniu. Wycięto część nadpalonych drewnianych belek i desek. W działaniach brały udział 3 zastępy JRG w sile 8 ratowników. Działania trwały 1 godzinę i 32 minuty.

W czwartek, 1 sierpnia br. o godz. 19.45 w Nowym Dworze Gdańskim doszło do pożaru samochodu ciężarowego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Podanie jednego prądu wody w natarciu pozwoliło na lokalizację i ugaszenie pożaru. Rozcięto plomby w nadpalonej naczepie za pomocą nożyc (w środku znajdowało się 26 palet z śrubami o łącznej masie 20t), sprawdzono i przewietrzono wnętrze naczepy, po czym ponownie zaplombowano kontener. W działaniach brały 2 zastępy JRG w sile 6 ratowników.

W piątek, 2 sierpnia br. o godz. 2.13 w Krynicy Morskiej doszło do pożaru dwóch samochodów osobowych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Podanie jednego prądu piany średniej oraz jednego prądu wody na palące się samochody pozwoliło na lokalizację oraz ugaszenie pojazdów. W działaniach brał 1 zastęp JRG posterunek Krynica Morska w sile 4 ratowników.

W niedzielę, 4 sierpnia br. o godz. 11.03 w Nowym Dworze Gdańskim doszło do wypadku motocykla. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Wykonano sorpcję wycieku benzyny oraz płynów eksploatacyjnych. Strażacy pomogli w załadunku motocykla na samochód transportowy zorganizowany przez właściciela. Poszkodowany został zabrany przez ZRM do szpitala.

Informacja: Dyżurny Stanowiska Kierowania PSP Nowy Dwór Gdański

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.