Wydanie nr 21/2020, Wtorek 21.01.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Agnieszka, Patrokles, Epifani, Jarosław, Jarosława, Krystiana, Józefa, Awit, Awita
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Potrącony 10 – letni rowerzysta trafił do szpitala.

  • Wydanie nr 21/2020
  • 12 lipca 2019, 14:40
  • Redakcja
  • Na sygnale
  • 18 komentarzy
W czwartek, 11 lipca br. około godziny 20.30 w Malborku na skrzyżowaniu ulicy Aleja Rodła z ulicą Mickiewicza doszło do potrącenia rowerzysty.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 30-letni mężczyzna kierujący pojazdem marki Audi skręcając w lewo z ul. Mickiewicza w kierunku dworca PKP, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 10-letniemu chłopcu, który na zielonym świetle przejeżdżał na rowerze przez jezdnię drogą rowerową.

Rowerzysta z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Funkcjonariusze zabezpieczyli audi na parkingu policyjnym do prowadzonego w tej sprawie postępowania.

Informacji udzieliła oficer prasowa KPP Malbork, mł. asp. Sylwia Kowalewska.

Redakcja
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Mkwidz
Mkwidz 12.07.2019, 17:28
wina chłopca jak nic nie zachował ostrożności wjechał na pasy jak do domu chodź miał prawo przejechać na tym przejściu rowerowym ale nie upoważnia go do wjeżdżania na pasy bez zachowania ostrożności . zero winni kierowcy sam jestem rowerzystą nawet na filmie widać jak czerwony samochód chce ruszać a ten jak torpeda .
mk
mk 13.07.2019, 22:46 (odpowiedź do Mkwidz)
wina kierowcy a nie rowerzysty

Widz
Widz 12.07.2019, 19:30 (odpowiedź do Mkwidz)
Co ty bredzisz? Zastanów się zanim coś powiesz.!
Kali
Kali 12.07.2019, 17:19
Wystarczyło przeprowadzić rower a nie nim jechać, wyraźnie widać, że to rowerzysta wjeżdża w samochód, a nie odwrotnie.
Janina
Janina 12.07.2019, 17:30 (odpowiedź do Kali)
Ale tam nie jest niedozwolone przejeżdżanie. Miał prawo przejechać. Za to kierowca nie myśl prawa wjeżdżać na zielonym dla pieszych i rowerzystów. Ewidentnie wina kierowcy.
Kali
Kali 13.07.2019, 06:46 (odpowiedź do Janina)
wiele osób mających pierwszeństwo leży na cmentarzu
Widz
Widz 12.07.2019, 19:36 (odpowiedź do Janina)
Kali - zastanów się najpierw co piszesz. Oczywiście rower wjechał w auto bo samocjhód mu droge zajechał.
Rower zielone miał?
Miał !
Scieżka rowerowa jest ?
Jest!
Auto skręcało w lewo?
Tak!!
Wec nie widze tu jakiej kolwiek winy dzieciaka
jan
jan 12.07.2019, 17:25 (odpowiedź do Kali)
rowerzysta miał zielone światło , więc gdzie tu jego wina?
widz
widz 12.07.2019, 17:29 (odpowiedź do jan)
oni też mieli zielone światło więc mógł też jechać i jechał chłopieć wjechał na światła bez zachowania jakiej kol wiek ostrożności proszę obejrzeć film z 3 razy
janek
janek 13.07.2019, 13:19 (odpowiedź do widz)
Od kiedy kierowca skręcający na skrzyżowaniu skręcający w lewo, czy prawo, ma zielone światło na kierunku w którym pieszy, rowerzysta na drodze rowerowej mają zielone??? Tak, na tym skrzyżowaniu było zielone dla jadących na wprost, a każdy skręcający, ma OBOWIĄZEK zachowania szczególnej ostrożności, bo wjeżdża dla kierunku, gdzie działa zielone światło. Po drugie , rowerzysta nie musiał widzieć nadjeżdżającego Audi, bo zasłaniał mu samochód, akurat postępujący zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Dla kierowcy Audi, ten kierunek miał czerwone światło i mógł wykonać skręt w Al. Rodła pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności. Aż boję się takiego kierowcy jak pan/pani. Przepisów nie można interpretować według swojego widzimisię.
Widz
Widz 12.07.2019, 19:37 (odpowiedź do widz)
Co wy ludzie wąchacie? Dlatego jest tyle wypadków, kolizji i potrąceń
janek
janek 16.07.2019, 14:47 (odpowiedź do Widz)
Kto wącha??? Rowerzysta miał zielone światło i jechał zgodnie z prawem po ścieżce rowerowej, tak? To w którym momencie postąpił niezgodnie z przepisami? Kierowca Audi, mając zielone światło, ale do jazdy na wprost, a skręcając musi zachować SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ, mówi to coś, czy nie? Podejrzewam, że kierowca Audi, to może być pański kolega? Jasno i zdecydowanie mówi o tym przepis w Kodeksie Ruchu Drogowego - "Art. 26. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.
2. Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.
3. Kierującemu pojazdem zabrania się:
1) wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany;
2) omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu;
3) jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych.