Wydanie nr 296/2019, Środa 23.10.2019
imieniny: pokaż (12 imiona)Seweryn, Giedymin, Małogost, Marlena, Ignacy, Roman, Jan, Domicjusz, Gracjan, Gracjana, Gracjanna, Klotylda
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pociągiem na Hel, Ustkę i do Łeby. Wakacyjne połączenia nad morze

Pociągiem na Hel, Ustkę i do Łeby. Wakacyjne połączenia nad morze fot. www.plk-sa.pl
Wakacje w pełni co znaczy, że po przerwie będziemy mogli znowu dojechać do np. Łeby. Przejezdny jest również szlak Słupsk-Ustka, a na Hel zwiększono ilość pociągów. Nowy letni rozkład jazdy pociągów obowiązuje do 31.08.2019 roku.

Linia kolejowa ze Słupska do Ustki jest aktualnie modernizowana. – Kolejarzom udało się jednak zapewnić przejezdność szlaku. Dzięki temu pociągi dojadą do nadmorskiej Ustki – mówi Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego.

Na stacji Ustka została wyremontowana zabytkowa wiata, a nowe wysokie perony, m.in. w: Ustce, Strzelinku czy Charnowie, ułatwią wsiadanie i wysiadanie z pociągów.

– Podróż ze Słupska potrwa 20 minut. Oba miasta połączy dziewięć par pociągów regionalnych, w tym jeden bezpośredni skład jadący z Gdyni – dodaje wicemarszałek. Pierwszy skład nad morze wyruszy ze Słupska o godzinie 6.16, a ostatni powrotny odjedzie z usteckiego dworca o godzinie 22.03. Jak co roku, do Ustki dojedzie również pociąg „Słoneczny" Kolei Mazowieckich.

Drugą, sezonowo uruchamianą linią kolejową, jest połączenie Lęborka z Łebą. – Tą niezelektryfikowaną liną pojedzie, średnio co dwie godziny, sześć par pociągów regionalnych. Przejazd szynobusem z Lęborka do Łeby potrwa około 40 minut – informuje Ryszard Świlski.

Pierwszy poranny pociąg pojedzie z Gdyni do Łeby, a do Gdyni wróci wieczorem. Nad morze dojadą również składy dalekobieżne z Bohumina, Łodzi i Jeleniej Góry.

Tradycyjnie najwięcej połączeń będzie na Półwysep Helski.

– Każdego dnia Gdynię z turystycznymi miejscowościami Półwyspu Helskiego połączy 16 pociągów. Składy pojadą średnio co godzinę – podkreśla wicemarszałek. Tak, jak co roku, kursować będzie również zestawiony z wagonów piętrowych bezpośredni pociąg Tur z Chojnic. – Warto pamiętać, że pociągiem całą, prawie 80 km trasę na koniec Półwyspu Helskiego pokonamy w niecałe 2 godziny. Przejazd samochodem, zakorkowaną drogą może zająć nawet 5 godzin – dodaje Świlski.

Ofertę pociągów regionalnych, organizowanych przez samorząd województwa pomorskiego, uzupełnią połączenia dalekobieżne z Lublina, Bohumina, Warszawy, Białegostoku, Przemyśla czy Katowic. Na linii będą również kursować pociągi spółki Arriva RP z Bydgoszczy.

źródło: pomorskie.eu

Katarzyna De Guzman

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Marcin
Marcin 28.06.2019, 14:36
Sloneczny by mógł a hel bo jest dluzszy a ariva do ustki. W 2 godziny z gdyni na hel i to tlk albo eic gdzie wciagu roku regio jedzie 1.25