Wydanie nr 325/2019, Czwartek 21.11.2019
imieniny: pokaż (10 imion)Janusz, Twardosław, Maria, Elwira, Albert, Rufus, Regina, Konrad, Wiesław, Heliodor
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl
Gościniec Rycerski Gościszewo serdecznie zaprasza na Zabawę Sylwestrową

Koncert Closterkeller na Żuławach

Koncert Closterkeller na Żuławach fot. „DanzigerKopf” w Żuławakch
Już w najbliższą sobotę, 29 czerwca o godz. 19.00 odbędzie się koncert Anji Orthodox z zespołu Closterkeller. To niecodzienne wydarzenie będzie miało miejsce we wnętrzach niezwykłego XVIII wiecznego domu podcieniowego „DanzigerKopf”w Żuławkach. Będzie to jednocześnie otwarcie kolejnego sezonu w domu, który staje się wyjątkowym, bo prywatnym centrum kultury i sztuki na Żuławach.

Closterkeller to czołowy przedstawiciel gotyckiego rocka na polskiej scenie muzycznej. Od samego początku (1988) zespołowi przewodzi charyzmatyczna Anja Orthodox-jedna z najlepszych polskich wokalistek rockowych. Jej teksty to nastrojowa, pełna metafor poezja, która odwołuje się do twórczości takich ikon jak Norwid, Baudelaire, Lovercraft czy Edgar Alan Poe. Muzyka z kolei, mimo wielu różnych inspiracji, głównie za sprawą niezwykłej barwy głosu i maniery wokalnej Anji, stała się po prostu „closterkellerowa”, jedyna w swoim rodzaju.  Od ponad 30 lat twórczość zespołu niezmiennie plasuje się w czołówce najpopularniejszych, pierwszoligowych polskich zespołów rockowych.
 

- Twórczość Anji Orthodoxi jej macierzystego zespołu Closterkeller towarzyszy mi praktycznie od zawsze i mocno ugruntowała moje prywatne zamiłowania gotyckiej stylistyki w popkulturze. W kontekście pierwszego koncertu był to dla mnie więc wręcz wybór oczywisty, zwłaszcza że nasz dom będzie idealnym tłem dla takich utworów jak „A nadzieja”, „Fortepian” czy „Zaklęta w marmur”. Nasz podcień nie jest typową sceną muzyczną, z racji rozmiarów i technicznych możliwości zdecydowaliśmy na duet Anji Orthodoxi Michała Rollingera, wieloletniego klawiszowca grupy. Jestem przekonany, że taka forma przełoży się bezpośrednio na bardzo bliski kontakt z publicznością, z którego Anja Orthodox słynie. Dodatkowo warto wspomnieć, że drewno ma wspaniałe walory akustyczne a do tego dochodzi klimat naszego domu, który jest bajkowy i mroczny jednocześnie. Nie wiem tylko, czy Anja zdaje sobie sprawę, że w pewnym sensie będzie śpiewać w „powietrzu”, czyli w podwieszonej do dachu wystawce podcienia. – powiedział Mariusz Wiśniewski, właściciel domu podcieniowego „DanzigerKopf” w Żuławakch.
 

Koncert w domu podcieniowym „DanzigerKopf” w Żuławkach będzie wyjątkowy, gdyż Anja Orthodox i Michał Rollinger jako duet wystąpili jedynie 3 razy w ponad 30-letniej historii zespołu Closterkeller. Zaprezentują nam utwory swego macierzystego zespołu, ale w specjalnych, bardzo kameralnych aranżacjach. Połączenie sugestywnego głosu Anji oraz pięknych tekstów pomaluje świat mnóstwem kolorów.

- Będzie perlisty śmiech i gorące łzy, rzeki nostalgii i erupcje wulkanów – powiedziała poetycko o planowanym koncercie Anja Orhodox, liderka i wokalistka zespołu Closterkeller.

Dom podcieniowy w Żuławkach jest uważany za jeden z najlepiej utrzymanych domów podcieniowych na Żuławach. Właściciele – Katarzyna i Mariusz Wiśniewscy – organizują na swój własny koszt różnego rodzaju spotkania autorskie, koncerty, przedstawienia i panele dyskusyjne. Przy tych okazjach rośnie coraz szersza grupa przyjaciół domu, w skład której wchodzą historycy, dziennikarze, przedstawiciele nauki i sztuki. Kolejne zapowiedziane wydarzenie to premiera francuskiego filmu sci-fi „Blood Machines” w reżyserii Seth’a Ickermana, które wstępnie planowane jest na wrzesień tego roku.

Info i foto: „DanzigerKopf” w Żuławakch.

 

Katarzyna De Guzman

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.