Wydanie nr 262/2019, Czwartek 19.09.2019
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcemir, Teodor, Wilhelmina, Marta, Alfons, Trofim, Konstancja, Festus, January, Zuzanna, Arnolf, Arnulf
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jazowa: Uroczystości jubileuszowe z okazji 70-lecia erygowania Parafii

Jazowa: Uroczystości jubileuszowe z okazji 70-lecia erygowania Parafii fot. miastonowydwor.pl/ Krystian Falk
W Jazowej 8 czerwca odbyły się uroczystości jubileuszowe z okazji 70-lecia erygowania Parafii. W miejscowym kościele odprawiona została uroczysta Msza Święta przez Biskupa Józefa Wysockiego. Młodzież z terenu parafii przyjęła sakrament bierzmowania. Dla wspólnoty to była podniosła chwila.

Następnie odbył się Piknik Rodzinny. Na przybyłych licznie mieszkańców okolicznych sołectw, czekał poczęstunek oraz występy artystyczne. Nie zabrakło wspomnień, w tym tych od pierwszych osadników. Była to żywa lekcja historii. Do przybyłych gości zwrócił się Burmistrz Jacek Michalski, który podziękował pierwszym pionierom za budowę Wiercin i okolic, w tym parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Słowa uznania złożył na ręce obecnego proboszcza ks. kan. Adama Sokólskiego. Uroczystości zostały zorganizowane przy współpracy parafii, sołectw, gminy, ŻOK-u, mieszkańców oraz sponsorów.

Zobacz przemówienie Burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego

Info i fot. miastonowydwor.pl/ Krystian Falk

Katarzyna De Guzman

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.