Wydanie nr 262/2019, Czwartek 19.09.2019
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcemir, Teodor, Wilhelmina, Marta, Alfons, Trofim, Konstancja, Festus, January, Zuzanna, Arnolf, Arnulf
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

"Podróż dookoła świata" na festynie MOW Malbork

fot. www.powiat.malbork.pl
Wychowankowie, nauczyciele i wychowawcy Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 1 imienia Tadeusza w Malborku-przy wsparciu Stowarzyszenia „Latorośl”, zorganizowali festyn dla dzieci młodzieży szkół i przedszkoli Malborka oraz mieszkańców miasta. 7 czerwca kolejne spotkanie było "podróżą dookoła świata". Przygotowano krainy „tradycji i kultury francuskiej. Hiszpańskiej, Ukrainy czy Japonii. Goście mogli także odwiedzić krainę turecką, brytyjską i Ameryki Północnej.

- Integracja ze środowiskiem to istotny element procesu resocjalizacji i pracy wychowawczej z naszymi wychowankami. – wspomina p.o. dyrektora MOW Dariusz Miąskowski. O wielu lat przy wsparciu naszego Stowarzyszenia i partnerów z zaprzyjaźnionych placówek udaje się nam pokazać dorobek naszych podopiecznych. Jesteśmy otwarci na współpracę z innymi, to pozwala nam na kształtowanie właściwych postaw prospołecznych i pokazanie naszych chłopcom jak można wykorzystać swoje talenty i jak właściwie dokonać wyboru wartości. Tegoroczną edycję pomogli przygotować dziewczęta z MOW w Kwidzynie i grupa z malborskiego SOSW imienia prof. Marii Grzegorzewskiej;wsparli nas uczniowie I liceum Ogólnokształcącego imienia Henryka Sienkiewicza w Malborku.

Ciekawe były występy taneczne Zespołu i Tańca 22 Bazy lotniczej w Malborku. Do malborskiego ośrodka zawitali też Indianie z Torunia – rozbili obóz na szkolnym boisku. Aktywnie włączyło się w przygotowanie warsztatów plastycznych dla najmłodszych Powiatowe Ognisko Plastyczne w Malborku. Uczestników festynu odwiedzili między innymi – Wicestarosta Malborski Waldemar Lamkowski, Komendant Powiatowy Policji w Malborku insp. Michał Zapolski i Burmistrz Miasta Malborka

Info i foto: www.powiat.malbork.pl

Katarzyna De Guzman

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.