Wydanie nr 262/2019, Czwartek 19.09.2019
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcemir, Teodor, Wilhelmina, Marta, Alfons, Trofim, Konstancja, Festus, January, Zuzanna, Arnolf, Arnulf
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dzień Otwarty w II LO w Malborku przyciągnął wielu zainteresowanych.

Dzień Otwarty w II LO w Malborku przyciągnął wielu zainteresowanych. fot. II LO Rafał Łakomy
W dniu 17.05.19 odbyło się oblężenie II LO w Malborku.W tym dniu prezentowano młodzieży, która będzie ubiegała się o miejsce w placówce prawdziwe życie szkoły.

Od wczesnych godzin porannych setki młodych adeptów nauk humanistycznych i ścisłych zagościło w murach naszej szkoły. Kadra wraz z młodzieżą zadbała o to by każdy poczuł się u nas jak w domu. Młodzież miała okazja uczestniczyć w otwartych zajęciach w obrębie wielu dziedzin nauki. Można było przypatrzeć się oraz wziąć udział w rozprawach sądowych, nauczyć się włoskiego,hiszpańskiego,niemieckiego,angielskiego a nawet rosyjskiego. Każdy mógł sterować specjalnie skonstruowanym robotem na zajęciach informatyki lub spróbować sztucznego oddychania na ratownictwie medycznym. Zaprezentowane tajniki fizyki i biologii w sposób praktyczny pozwoliły uczniom na zrozumienie praw rządzących naszym światem. W oparach dymu i eksplozji prawa chemii zostały podane na tacy przez szkolnego eksperta od pirotechniki, czyli Panią Zygadlińską :) Wisienką na torcie były pokoje ESCAPE ROOM w których uczniowie wykazywali się nie tylko sprytem,ale także wiedzą,aby móc ozwiązać zagadki i wydostać się na zewnątrz. Tetniące życiem korytarze,uśmiechnięta młodzież oraz zadowoleni opiekunowie oznaczają,że DZIEŃ OTWARTY uznajemy za SUKCES :) zapraszamy młodzież malborską do naszej szkoły w nowym roku szkolnym 2019/2020- do zobaczenia!

Info i foto: II LO Rafał Łakomy

Katarzyna De Guzman

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.