Wydanie nr 89/2020, Niedziela 29.03.2020
imieniny: pokaż (5 imion)Wiktoryn, Marek, Eustazy, Czcirad, Cyryl
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Aplikacja "Blisko". Najważniejsze informacje z Gminy Nowy Staw zawsze dostępne

Coraz więcej mieszkańców gminy Nowy Staw korzysta z mobilnego systemu Samorządowy Informator SMS (SISMS). Dzięki niemu wszyscy chętni otrzymują ważne informacje na temat życia nowostawskiego samorządu za pośrednictwem wiadomości SMS, e-maili lub poprzez aplikację na urządzenia mobilne „Blisko”.

Gmina Nowy Staw przystąpiła do systemu SISMS w ramach projektu unijnego o skrótowej nazwie „Bezpieczne Żuławy”. To projekt, z którego wcześniej m.in. sfinansowano zakup i instalację dziewięciu syren alarmowych, które swoim zasięgiem obejmują teren gminy, a także wyposażono strażaków z OSP Nowy Staw w nowoczesny sprzęt ratunkowy.

- Mobilny system informacji działa sprawnie, a mieszkańcy, którzy jeszcze nie korzystają z tego kanału informacyjnego, wciąż mogą do niego przystąpić - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. - Rejestracja jest bardzo prosta, a korzyści są duże, bo każdy mieszkaniec będzie na bieżąco informowany o różnego rodzaju zagrożeniach, jakie mogą wystąpić, albo wystąpiły na terenie naszej gminy i w okolicach, a także będzie dostawał powiadomienia o wydarzeniach, imprezach kulturalnych czy uroczystościach.

Aby dołączyć do mobilnego systemu informacji lokalnej trzeba odwiedzić stronę internetową lub portal Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie, gdzie znajduje się baner: „Zamów powiadomienia z urzędu”. System pozwala na komunikację trzema kanałami: SMS-em, e-mailem lub przez aplikację „Blisko”, którą należy zainstalować na swoim smartfonie. Aplikacja „Blisko” jest dostępna na urządzenia z systemem operacyjnym iOS, Android czy Windows Phone.

Zobacz filmik instruktażowy o aplikacji mobilnej Blisko

Projekt „Bezpieczne Żuławy - podniesienie poziomu bezpieczeństwa powodziowego Żuław poprzez rozbudowę systemu alarmowania i powiadamiania oraz dostawę specjalistycznego wyposażenia ratowniczego” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 - 2020, Osi Priorytetowej 11 Środowisko, Działania 11.01 Ograniczanie zagrożeń naturalnych. 

Info i foto: nowystaw.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.