Wydanie nr 146/2020, Poniedziałek 25.05.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Magdalena, Beda, Leon, Imisława, Grzegorz, Urban, Leona, Wenerand
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malborscy uczniowie z wizytą w partnerskiej szkole Sekundarschule Monheim w Niemczech.

Malborscy uczniowie z wizytą w partnerskiej szkole Sekundarschule Monheim w Niemczech. fot. archiwum SP nr 2 w Malborku/82-200.pl
Grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Malborku pod opieką pani wicedyrektor Ewy Ciechowskiej, Anny Linkner-Suskiej oraz Izabeli Przybysz w dniach 7-12 maja br. przebywała z wizytą w partnerskiej szkole Sekundarschule Monheim w Niemczech.

- Było to już drugie spotkanie uczniów obu szkół. We wrześniu 2018 r. gościliśmy niemieckich kolegów i koleżanki w naszych domach. Tym razem nasi uczniowie wybrali się w odwiedziny do Monheim nad Renem. Podczas pobytu w Niemczech uczniowie mieli okazję wziąć udział w ciekawym programie, poznać codzienne życie swoich rówieśników, wzmocnić nawiązane wcześniej przyjacielskie relacje oraz podszkolić swoje umiejętności językowe – relacjonuje nauczycielka Anna Linkner-Suska. - Wyjazd do Niemiec dostarczył uczniom wiele niezapomnianych wrażeń. Zostaliśmy zaproszeni przez burmistrza, pana Daniela Zimmermanna, który opowiedział nam wiele interesujących faktów o mieście Monheim. Miasto i jego zabytki poznaliśmy również dzięki wspólnemu zwiedzaniu, podczas którego przewodnikami byli nasi niemieccy koledzy - dodaje.

Kolejnymi atrakcjami przygotowanymi dla gości z Malborka były wycieczki do Kolonii i Bonn. W Kolonii zwiedzili słynną katedrę a w Bonn muzeum „Haus der deutschen Geschichte”. Gratką dla miłośników sportu była wizyta na stadionie Bayer Leverkusen oraz w centrum sportowym Berghausen. Dużo emocji dostarczyło uczniom wspólne gotowanie dla wszystkich uczestników wymiany. W rezultacie powstał pyszny dwudaniowy obiad: żurek oraz kotlet schabowy z ziemniakami i mizerią. Spotkanie uczniów obu szkół oraz udział w interesującym programie możliwy był dzięki wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

informacja: Anna Linkner-Suska, nauczyciel SP nr 2 w Malborku/ 82-200.pl
zdjęcia: archiwum SP nr 2 w Malborku/82-200.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.