Wydanie nr 197/2019, Wtorek 16.07.2019
imieniny: pokaż (10 imion)Benedykt, Faust, Stefan, Eustacjusz, Eustachy, Andrzej, Dzierżysław, Carmen, Ermegarda, Irmegarda
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork: XII Finał Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie już za nami.

Malbork: XII Finał Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie już za nami. fot. Tomasz Farysej Komendant Straży Miejskiej w Malborku
Do udziału w Olimpiadzie która przebiegała pod hasłem „Bezpieczne wakacje” zgłosiło się 1382 uczniów z 44 pomorskich szkół ponadpodstawowych.

Do pisania testu w pierwszym etapie konkursu zasiadły 994 osoby w 9 miastach, z Malborka 49. Do drugiego etapu Olimpiady zakwalifikowało się 467 osób w tym 35 z naszego miasta. Spośród nich komisja konkursowa wyłoniła 28-osobowe grono finalistów (3 uczennice z II LO z Malborka). Ponieważ jedna osoba nie złożyła pracy w wymaganym terminie, w finałowych przesłuchaniach i podziale nagród wzięło udział 27 uczestników XII Olimpiady z 9 miast.
Zadaniem każdego finalisty było zdiagnozowanie najważniejszych problemów związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży podczas letnich wakacji oraz przedstawienie ciekawych rozwiązań tych problemów. 12-osobowa komisja konkursowa brała pod uwagę wartość merytoryczną każdej pracy, jej zgodność z tematem, innowacyjność, korzystanie z metod badawczych, poprawność językową oraz umiejętność zaprezentowania autorskiego projektu. 
Zwyciężczyni, uczennica z Gdańska otrzymała nagrody o wartości ok. 20 tys. zł. między innymi darmowy indeks na wybrany kierunek studiów pierwszego stopnia, ufundowany przez Gdańską Wyższą Szkołę Humanistyczną, laptop i 1000 zł w gotówce. Należy podkreślić, że każdy z 27 finalistów otrzymał cenne nagrody min. laptopy, tablety, czytniki ebook, rowery, smartfony. Uczennice z Malborka; Julia Cacała, Klaudia Marciniak i Oliwia Sikorska zajęły kolejno 14, 17 i 24 miejsce.

Organizatorami XII Olimpiady były: Straż Miejska w Malborku i Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna oraz straże miejskie z Gdańska, Chojnic, Kościerzyny, Kwidzyna, Pelplina, Rumi, Starogardu Gdańskiego i Tczewa. Partnerem przedsięwzięcia był Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Info i foto: Tomasz Farysej Komendant Straży Miejskiej w Malborku

Video: Kanał YT Straż Miejska w Gdańsku

Katarzyna De Guzman

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.