Wydanie nr 111/2024, Sobota 20.04.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Amalia, Sekundyn, Teodor, Marcelin, Berenika, Agnieszka, Nawoj, Szymon, Sulpicjusz, Czesław, Ursycyn
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

II miejsce malborskich licealistów w turnieju półfinałowym na Mistrzostwach Województwa

II miejsce malborskich licealistów w turnieju półfinałowym na Mistrzostwach… fot. Norbert Sajkowski/ Rafał Łakomy
W dniu 12 kwietnia 2019r. w Sztumie odbył się turniej półfinałowy Mistrzostw Województwa w piłce nożnej 6-osobowej. Drużyna II LO w Malborku zajęła II miejsce.

W turnieju poza malborską drużyną grali mistrzowie powiatu sztumskiego-Zespół Szkół w  Sztumie jako gospodarz, Zespół Szkół w Nowym Dworze Gd. - powiat  nowodworski i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w  Kwidzynie-powiat kwidzyński. Uczniowie z II LO w pierwszym meczu  wygrali z ZS Sztum 3:2, w kolejnym meczu pokonali CKZiU Kwidzyn 4:3 i  ulegli Zespołowi Szkół w Nowym Dworze Gd. 0:3. Ostatecznie zajęli II  miejsce i nie awansowali do finału wojewódzkiego. Tym samym Zespół z  Nowego Dworu zrewanżował się za porażkę w turnieju halowym. III  miejsce zajął Zespół Szkół w Sztumie a IV-CKZiU w Kwidzynie.