Wydanie nr 178/2019, Czwartek 27.06.2019
imieniny: pokaż (3 imiona)Włodzisław, Cyryl, Bożydar
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

„Nikt nas nie szanował”. Zawiadomienie do prokuratury po konflikcie w drużynie Jastrząb Malbork.

Drużyna miała jasny cel – walkę o II ligę. Niestety konflikt między zawodniczkami, trenerką i działaczami niemal nie doprowadził klubu do rozpadu. Rozpoczęło się od wyrzucenia z zespołu trzech zawodniczek. Zdaniem trenerki – miały one zły wpływ na młodsze koleżanki. Łącznie aż 14 z 19 piłkarek postanowiło odejść z Jastrzębia. W dodatku pojawiły się wątpliwości co do finansów klubu, dlatego obecne władze złożyły zawiadomienie do prokuratury.

Zawodniczki stanęły za sobą murem. Tak jak na boisku podjęły walkę, jednak tym razem stawką było przetrwanie drużyny. Po jednej stronie sporu była trenerka, pani prezes i jeden z działaczy, po drugiej 14 z 19 zawodniczek wraz z rodzicami.

- Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości – powiedział kiedyś piłkarz Arkadiusz Gołaś. Niestety w przypadku Jastrzębia skarbiec był bardzo bogaty, ale nie tylko w te pozytywne wartości.

W dodatku w tle sporu pojawiły się podejrzenia o nieprawidłowości finansowe. Skarbnik drużyny poinformowała nas, że w tej sprawie złożono zawiadomienie do Prokuratury Okrętowej w Gdańsku.

Zarząd zespołu starał się odzyskać od poprzednich władz sprzęt treningowy. Z ostatnich informacji wynika, że dopiero interwencja policji skłoniła byłych działaczy do jego zwrotu.



Szczegóły sprawy w reportażu.

Zgłoś temat: redakcja@tvregionalna24.pl

Robert Bychowski

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Koleżanka
Koleżanka 17.02.2019, 22:39
Jak dziewczyny mają trenować jeżeli nie odzyskały sprzętu??? To jest normalne przywłaszczenie mienia przez trenerkę i panią prezes oraz tego pana co nie chciał się wypowiadać.
Obserwator
Obserwator 18.02.2019, 07:43 (odpowiedź do Koleżanka)
Napiszę ostatni raz bo tego nie da się czytać. Artykuł pojawia sie w sekcji najbardziej komentowanych, więc drogie dziewczyny i rodzice, którym przeszkadza kiedy ktoś ma odmienne zdanie od was - widzę, że wszystko co ktoś powie co jest nie po waszej myśli jest negowane. Brak jakiejkolwiek wolności słowa albo brak akceptacji tego że ktoś może myslec inaczej. A co do was, gubicie sie sami w tym co mówicie, zero spójności, ładu i składu. A jak już nie wiecie co powiedzieć to przywołujecie imiona osób, których reputacje zszargaliście. Czemu to ma służyć? Ale myśle że i reputacja wasza jako drużyny nie jest w tym momencie najlepsza poprzez tę otoczkę, którą wytworzyliście wokół siebie. Tak jak ktoś już niżej napisał, można było to inaczej rozegrać, zwłaszcza ze to już był 3 trener, a nie poprzez takie metody, które wam oceny niestety nie podniosą pośród innych drużyn :)
El
El 18.02.2019, 08:41 (odpowiedź do Obserwator )
I całe szczęście, że już piszesz ostatni raz. Wychodzi na to, że tylko ty jeden możesz tu pisać. Bo wszystko wiesz. Ja nie jestem z tej drużyny, ale wiem w ilu drużynach była już tą trenera i jaką czulismu ulgę gdy już odeszła. Od razu poprawiła się atmosfera. Trzymam kciuki za wszystkie dziewczyny. Nie dajcie się.
Koleżanka
Koleżanka 17.02.2019, 22:54 (odpowiedź do Koleżanka)
Zapomniałam dodać o dokumentacji klubowej którą te TRIO nie chciało oddać mimo wielokrotnych naszych próśb.
Nie zapomnijmy o tworzeniu dokumentów i zaniesieniu ich do Starostwa aby uzyskać pełna władzę Kubu wyrzucając trzy osoby z Zarządu.Na szczęście zapomnieli o paru szczegółach i Klub jest znowu w naszych rekach a nie jak chcieli (Prezes-Pani Anna G, skarbnik Izabela B i sekretarz Arkadiusz M).
Jest jeszcze wiele nie wyjaśnionych sytuacji finansowych za to tez odpowiecie w czwórkę razem a Panem Arkadiuszek G.
To się nazywa lojalność, nie mieliście odwagi stanąć przed nami, zawodniczkami i rodzicami ale komentować jako anonim to potraficie.
kibic
kibic 17.02.2019, 22:24
a znajomi Pani Izuni się zdziwią... takie rzeczy dzieciom robić. nie wyobrażam sobie, żeby dzieciakom psuć czas, który poświęcają dla swojej pasji. trener to tylko stanowisko, a stanowisko dzisiaj jest, jutro go nie ma. dla Pani trener krótka wiadomość: pora nauczyć się przyjmować porażki z honorem.
:)))
:))) 17.02.2019, 22:20
No tak Pani trener przeciez najlepsza, a to, że obraza zawodniczki, mobinguje je to juz sie nie liczy, bo przeciez jest taka dobra i wspaniala.
Warto pomyslec troche przed dodaniem kolejnych komentarzy, przez osoby, ktore nie znaja sytuacji od wewnetarz.
Maksymilian
Maksymilian 17.02.2019, 22:10
A od kiedy zawodniczki dyktuja trenerowi co chcą robić. Wiedz pi co trener skoro chcą być same żaglem i sterem ??
Krystian
Krystian 17.02.2019, 21:42
A czy zespół zrobił jakieś postępy kiedy ta trenerka była ?? Bo jeśli tak to pierwsze słyszę by trenera z wynikami usunąć.
...
... 17.02.2019, 21:46 (odpowiedź do Krystian)
Skoro miały starać się o 2 ligę jak z reportażu wynika to raczej postępy były
Krystian
Krystian 17.02.2019, 22:01 (odpowiedź do ...)
oglądam ten reportaż 5 raz i chyba ktoś się zapedził. Końcowe słowa pana Dryli to były liderki,czyli indywidualnosci. A co do kompetencji trenerki przejrzałem Internet i imponujące miała wyniki jako zawodniczka.
Krystyna
Krystyna 17.02.2019, 22:13 (odpowiedź do Krystian)
Z nadwagą raczej nie można mieć imponujących wyników
...
... 17.02.2019, 22:10 (odpowiedź do Krystian)
Proszę przesłuchać jeszcze raz. Pan redaktor wyraźnie mówi na początku reportażu że miały podjąć walkę o drugą ligę. Nie nam tu oceniać indywidualności bo ligę buduje cała drużyna.
Konrad
Konrad 17.02.2019, 22:17 (odpowiedź do ...)
To walkę podjęły te 3 zawodniczki co zostały odsunięty których Pan Dryla mówi czy cały zespół z trenerem. Bo skoro 3 zawodniczki robią wynik to po co reszta. Piłka nożna to gra zespołowa a nie 3 osobowa.
Do Konrada
Do Konrada 17.02.2019, 22:27 (odpowiedź do Konrad)
Zastanawia mnie czy czyta Pan to co pisze bo jak narazie na to nie wyglada
Do konrada
Do konrada 17.02.2019, 22:24 (odpowiedź do Konrad)
Skoro 14 zawodniczek chcialo odejsc, to w klubie dzialo sie zle, niech Pan przelsucha jeszcze raz reportaz gdzie Pani trener mowi do zawodniczki, ze jest za slaba i nie nadaje sie do gry w pilke. Czy tak robi dorosly odpowiedzialny czlowiek? Uzywa takich slow do dzieci?
Oliwia
Oliwia 17.02.2019, 22:36 (odpowiedź do Do konrada)
A jak pisze pan ze trenerka takie świetne wyniki miała jako zawodniczka to dlaczego nie pokazywała tego na meczach? Udzielasz się człowieku a chyba nie potrafisz słuchać ze zrozumieniem, jak widać w szkole chyba nie koniecznie chodził Pan do szkoły skoro nawet wypowiedzi dobrze się nie rozumie