Wydanie nr 146/2020, Poniedziałek 25.05.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Magdalena, Beda, Leon, Imisława, Grzegorz, Urban, Leona, Wenerand
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Najwięcej zgłoszeń dotyczy przekraczania prędkości. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie nowodworskim.

Najwięcej zgłoszeń dotyczy przekraczania prędkości. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie nowodworskim. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Od 1 lipca 2016 roku każdy może skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wchodząc na stronę internetową www.policja.pl, www.pomorska.policja.gov.pl. Zgłoszenia są anonimowe - nie trzeba podawać swoich danych. Każde ze zgłoszeń jest traktowane poważnie i weryfikowane przez policję. Od momentu działania KMZB na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim zanotowano 655 zagrożeń. W okresie od stycznia do grudnia 2018 roku zanotowano 411 zagrożeń z czego 142 zostały potwierdzone przez funkcjonariuszy. Za okres styczeń – grudzień 2017 roku zanotowano 198 zagrożeń z czego potwierdzono 42. Liczba naniesionych zagrożeń wzrosła o 107% w porównaniu z rokiem 2017.

Coraz więcej osób z powiatu nowodworskiego korzysta z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W okresie od stycznia do grudnia 2018 roku zanotowano 411 zagrożeń, z czego 142 zostały potwierdzone przez funkcjonariuszy, jest to 34,5% wszystkich zgłoszeń. W roku 2018 zanotowano 10 zagrożeń, które uznano za żart/pomyłka, były to m.in. żebractwo, gdzie jako miejsce zagrożenia był zaznaczony Kościół w m. Stegna, czy Kościół grekokatolicki w Żelichowie. Największą liczbę naniesionych zagrożeń można odnotować przy zagrożeniu z kategorii przekraczanie dozwolonej prędkości. Na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa naniesiono 138 miejsc zagrożonych przekraczaniem dozwolonej prędkości, z czego potwierdzono 58, jest to 42% w odniesieniu do całej liczby. Pomimo że zagrożenia z danej kategorii zostały potwierdzone, patrole ruchu drogowego w ramach codziennej służby kierowane są we wskazane miejsca i dążą do wyeliminowania danego zagrożenia.

Z kategorii spożywanie alkoholu w miejscu publicznym naniesiono na mapę 87 miejsc zagrożonych, z czego 29 potwierdzono, w tym 1 zgłoszenie zostało na tą chwilę wyeliminowane (gmina Ostaszewo) oraz 3 zgłoszenia uznano za żart/pomyłka (1 na terenie gminy Nowy Dwór Gdański oraz 2 na terenie gminy Krynica Morska). Następną najczęściej nanoszoną kategorią zagrożeń jest nieprawidłowe parkowanie. Z tej kategorii naniesiono na mapę 40 miejsc zagrożonych, z czego 14 zagrożeń potwierdzono, w tym 2 wyeliminowano (w Stegnie i w Nowym Dworze Gdańskim). Jedną z ostatnich kategorii zagrożeń, są najczęściej zaznaczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa-jest kategoria: niewłaściwa infrastruktura drogowa. Z tej kategorii zostało naniesionych 21 zagrożeń, z czego zostało potwierdzonych 5. Każde ze zgłoszeń dotyczące niewłaściwej infrastruktury jest sprawdzane przez funkcjonariuszy ORD. W momencie potwierdzenia zgłoszenia, kierownik ORD występuje z wnioskiem do odpowiedniego zarządcy drogi. Wszystkie nanoszone zagrożenia są dokładnie weryfikowane przez funkcjonariuszy, a na spotkaniach ze społeczeństwem omawiane są zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

Info i foto: KPP Nowy Dwór Gdański

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.