Wydanie nr 234/2019, Czwartek 22.08.2019
imieniny: pokaż (13 imiona)Fabrycjan, Tymoteusz, Teonas, Fabrycy, Dalegor, Hipolit, Namysław, Maria, Zygfryd, Zygfryda, Cezary, Agatonik, Teona
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Noworoczne spotkanie w sztumskim Kino-Teatrze Powiśle.

Noworoczne spotkanie w sztumskim Kino-Teatrze Powiśle. fot. Facebook Miasto i Gmina Sztum
W Kino-Teatrze Powiśle odbyło się w piątek spotkanie noworoczne, na które, jak co roku, burmistrz Leszek Tabor i przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Oleksiak zaprosili m.in. przedstawicieli świata biznesu, kultury, oświaty, sportu, lokalnych liderów, polityków i samorządowców.

Spotkanie rozpoczęła piosenka „Brzmienie ciszy”. 

- Ten utwór będzie się już zawsze kojarzył wielu osobom ze śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Został wyemitowany 14 stycznia podczas marszu milczenia w Gdańsku. Opowiada o niezdolności ludzi do komunikowania się ze sobą - mówił burmistrz Leszek Tabor. - Oby śmierć Pawła Adamowicza nie okazała się daremną ofiarą. Oby z Gdańska, tak jak już wielokrotnie bywało w historii, znowu zawiał wiatr od morza i zmienił nas, Polaków.

Minutą ciszy zebrani uczcili pamięć prezydenta Gdańska. W swoim noworocznym wystąpieniu burmistrz przypomniał, że już w 2015 roku Rada Miejska przestrzegała przed używaniem języka nienawiści - tu na Ziemi Sztumskiej. Dostrzegali to także mieszkańcy miasta i gminy. - Dlatego narastający spór w naszym środowisku, podsycany przez cyniczne partyjniactwo i politykierstwo, ten zaciskający się węzeł gordyjski sztumianie przecięli, a mieczem była karta do głosowania w październikowych wyborach samorządowych.
Po burmistrzu Sztumu Leszku Taborze głos zabrał Józef Sarnowski, członek zarządu Województwa Pomorskiego. W części artystycznej wystąpili sztumianin Kacper Smoliński (harmonijka), bardzo już ceniony na jazzowym rynku muzycznym, z gitarzystą Piotrem Scholzem oraz wokalistka Agata Trafalska z akompaniatorem Marcinem Kruszyńskim.
Spotkanie zakończył toast noworoczny przewodniczącego Rady Miejskiej Czesława Oleksiaka.

Info i foto: Facebook Miasto i Gmina Sztum

Katarzyna De Guzman

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.