Wydanie nr 340/2019, Piątek 6.12.2019
imieniny: pokaż (8 imion)Angelika, Heliodor, Agata, Dionizja, Mikołaj, Emilian, Leoncja, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Skrajnie zaniedbany bez wody i z raną na szyi. Nowodworska policja uratowała psa.

Skrajnie zaniedbany bez wody i z raną na szyi. Nowodworska policja uratowała psa. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
12.01.2019 r. po raz kolejny dzięki natychmiastowej reakcji nowodworskiej drogówki skrajnie zaniedbany pies bezpiecznie trafił w dobre ręce. Natychmiast została udzielona pomoc pieskowi, który został zabrany przez pracownicę Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Jelonkach celem udzielenia mu dalszej, profesjonalnej pomocy.

12.01.2019r. około godziny 10:20 w trakcie patrolu jednej z miejscowości powiatu nowodworskiego, funkcjonariuszka drogówki zauważyła przy gospodarstwie skrajnie zaniedbanego psa. Zwierzak był trzymany na około 2-metrowym łańcuchu przymocowanym do metalowego kołka. Pies nie miał budy, tylko spał w starej, zniszczonej kanapie. Nie miał dostępu do wody, a jego jedzenie do zamarznięte resztki. Funkcjonariusze od razu zauważyli, że pies jest skrajnie zaniedbany. Na szyi psa znajdowała się kolczatka dodatkowo zaciśnięta drutem. Cała szyja była pokaleczona oraz znajdowała się tam duża otwarta rana.  Podczas kontroli zwierzaka wyszła 53 – letnia właścicielka posesji, która oświadczyła, że pies ma wystarczające warunki i nic mu nie brakuje. Na temat rany na szyi stwierdziła, ze nic nie wiedziała, bo od około 3 lat pies nie jest spuszczany z łańcucha. 25 – letni właściciel psa oświadczył, że tego pieska już nie chce, bo się przeprowadził i nawet dziś może oddać go do schroniska. Pies został odebrany właścicielowi przez pracownicę  Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Jelonkach, która natychmiast udała się ze zwierzęciem do weterynarza, któremu została udzielona profesjonalna pomoc. Postępowanie prowadzi KPP Nowy Dwór Gdański.

Przypominamy!

Ustawa o Ochronie zwierząt - Art. 35. 1. Kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów art. 6 ust. 1, art. 33 lub art. 34 ust. 1–4 podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
1a. Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem.
2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 lub 1a działa ze szczególnym okrucieństwem podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
3. W razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1, 1a lub 2 sąd orzeka przepadek zwierzęcia, jeżeli sprawca jest jego właścicielem.
3a. Sąd może orzec tytułem środka karnego zakaz posiadania wszelkich zwierząt albo określonej kategorii zwierząt w razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1 lub 1a.

Info i foto: KPP Nowy Dwór Gdański

Katarzyna De Guzman

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.