Wydanie nr 199/2019, Czwartek 18.07.2019
imieniny: pokaż (11 imion)Robert, Erwin, Uniesław, Matern, Arnold, Wespazjan, Teodozja, Szymon, Arnolf, Arnulf, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sześciu poszukiwanych listami gończymi zatrzymanych przez Straż Graniczną.

Sześciu poszukiwanych listami gończymi zatrzymanych przez Straż Graniczną. fot. MOSG
Pięciu Polaków i Ukraińca poszukiwanych listami gończymi zatrzymali w ostatnich dniach na gdańskim lotnisku oraz w województwie zachodniopomorskim funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Pięciu zostało przekazanych do aresztu śledczego, jednego, po uregulowaniu zaległej grzywny, zwolniono.

34-latek przyleciał do Gdańska z Doncaster. Podczas kontroli granicznej funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gdańsku ustalili, że jego dane znajdują się w bazie osób poszukiwanych przez sąd. Mężczyzna na cztery dni miał trafić do aresztu, ponieważ za wykroczenie skarbowe nie uregulował 400 zł zaległej grzywny. Gdy po kilku godzinach od jego zatrzymania dostarczono dowód wpłaty tej kwoty, skorzystał z możliwości zwolnienia. 

28-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego przyleciał z Birmingham. Na polecenie Prokuratury Rejonowej w Szczytnie poszukiwała go Policja w Elblągu. Jest podejrzany o wyłudzenie pieniędzy w sprzedaży internetowej. Podczas kontroli granicznej został zatrzymany.
 
27-letni obywatel Ukrainy przyleciał z Charkowa. Był poszukiwany przez sąd listem gończym. Ma do odbycia karę 20 dni pozbawienia wolności za naruszenie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Trafił do aresztu.
 
32-letni Polak, na stałe mieszkający w Wielkiej Brytanii, poszukiwany był listem gończym przez wrocławską prokuraturę w celu tymczasowego aresztowania za groźby karalne. Podczas kontroli granicznej po przylocie z Londynu został zatrzymany.
 
28-letniego mieszkańca województwa zachodniopomorskiego poszukiwały sądy w Białogardzie i Łobzie. Miał do odbycia kary: 1,5 roku za kradzież z włamaniem i 20 dni pozbawienia wolności za popełnione wykroczenie. Po przylocie z Manchesteru został zatrzymany.
 
W Kołbaskowie funkcjonariusze Straży Granicznej ze Szczecina zatrzymali 24-latka z Gdańska. Mężczyzna poszukiwany był przez Sąd Rejonowy Gdańsk Północ. Ma do odbycia karę zastępczą 3 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko mieniu (zniszczenie cudzej rzeczy).
 
W 2018 roku funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali łącznie 554 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości i organy ścigania, w tym na gdańskim lotnisku 377.
Info i foto: MOSG
 
 
Katarzyna De Guzman

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.