Wydanie nr 202/2019, Niedziela 21.07.2019
imieniny: pokaż (11 imion)Benedykt, Prokop, Daniel, Ignacy, Andrzej, Wiktor, Stojsław, Julia, Prakseda, Klaudiusz, Arbogast
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pożary i wypadki w Mikołajkach Pomorskich i Gościszewie - tygodniowy raport sztumskich służb mundurowych

Pożary i wypadki w Mikołajkach Pomorskich i Gościszewie - tygodniowy raport sztumskich służb mundurowych fot. redakcja
O pożarach na terenie powiatu sztumskiego oraz innych zdarzeniach, do których zostali wezwani strażacy z KP PSP Sztum przeczytają Państwo w raporcie tygodniowym.

Dnia 17-12-2018 o godzinie 13:53 w miejscowości Sztum, ul.  Osiedle nad Jeziorem, Ptak. Zgłaszająca twierdzi, że na drzewie jest ptak i ma uwięzione skrzydło między gałęziami. Ptak nie był uwięziony, po dojeździe ratowników odleciał.

Dnia 19-12-2018 o godzinie 23:25 w miejscowości Mikołajki Pomorskie, ul. Partyzantów. Dojazd zastępu GBA 2,5/16 STAR 266 - OSP Mikołajki Pomorskie do miejsca zdarzenia. Samochód osobowy leżał na lewym boku w rowie przy drodze powiatowej nr. 3113G. Auto było opuszczone. Według zgłaszającego w aucie był tylko kierowca, który oddalił się w kierunku Postolina. Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie pojazdu z włączoną sygnalizacją świetlną oraz przy użyciu pachołków ostrzegawczych. Odłączono akumulator w uszkodzonym pojeździe. Po zabezpieczeniu pojazdu zastęp GBA 2,5/16 z OSP Mikołajki Pomorskie udał się w kierunku Postolina w celu odnalezienia kierowcy samochodu, bezskutecznie. Na miejsce zdarzenia dojechał zastęp GBARt z JRG Sztum oraz patrolu policji. Przekazano miejsce zdarzenia policji. 
Dnia 20-12-2018 o godzinie 18:01 w miejscowości Jurkowice Pierwsze. Paliły się sadze w przewodzie kominowym w budynku wielorodzinnym. Mieszkańcy opuścili budynek. Zabezpieczono miejsce zdarzenia po przez prawidłowe ustawienie samochodów z włączoną sygnalizacją świetlną. Ratownicy weszli do budynku w aparatach ODO, przy użyciu detektora wielogazowego dokonano pomiaru tlenku węgla - parter 0ppm, piwnica 200ppm. Wyklonano pomiar temperatury - +240*C, wygaszono w piecu, przeprowadzono rozbiórkę zabudowy komina na parterze oraz na pierwszym piętrze (płyta OSB). Strażacy weszli na dach budynku przez wizjer i ugasili palącą się sadze przy użyciu piasku i sita. Wyczyszczono przewód kominowy przy użyciu zestawu kominiarskiego. Wybrano palące się sadze kominowe. Ugaszenie przewodu kominowego. Przewietrzenie pomieszczeń i ponowna kontrola na zawartość tlenku węgla - 0ppm, pomiar temperatury spadek do +50*C. Przekazano miejsce zdarzenia właścicielowi i wystawiono druk o zakazie używania pieca do czasu ekspertyzy kominiarskiej. Wydano nakaz nadzorowania komina oraz mieszkania przez 24 godziny co jedną godzinę.
Dnia 21-12-2018 o godzinie 18:37 w miejscowości Gościszewo. Na prywatnej posesji w garażu blaszanym wolno stojącego paliły się śmieci. Właściciel niemożliwy do ustalenia cała posesja-pustostan. Zgłaszała sąsiadka. Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie pojazdu z włączoną sygnalizacją świetlną. Ugaszono i przegarnięto śmieci i ponowne przelano wodą.
Dnia  23-12-2018 o godzinie 10:27 w miejscowości Gościszewo Pojazd osobowy marki Citroen C5  uderzył czołowo w drzewo. Nie było osób poszkodowanych na miejscu zdarzenia. Patrol policji na miejscu zdarzenia. Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodów oraz oznakowano teren akcji pachołkami ostrzegawczymi. Odłączono akumulator w pojeździe. Na miejsce zdarzenia dojechał zastęp GBA z Osp Gościszewo. Ratownicy przeszukali miejsce zdarzenia i okolice pod kątem osób poszkodowanych- nie stwierdzono. Na miejsce zdarzenia przyjechał właściciel pojazdu, który poinformował, iż kierujący i pasażer rozbitego pojazdu znajdują się w domu i nie potrzebują pomocy medycznej. Przekazano uszkodzony pojazd policji. Zakończono działania przez zastępy z JRG Sztum. Na miejscu pozostał zastęp z Osp Gościszewo celem pomocy przy załadunku uszkodzonego pojazdu na lawetę. Laweta pojawiła się na miejscu zdarzenia. Załadowano pojazd na lawetę. 
Dnia 23-12-2018 o godzinie 23:58 w miejscowości Sztum, ul. Mickiewicza. W budynku mieszkalnym 3 kondygnacyjnym, panuje zadymienie w piwnicy i na klatce schodowej. Z relacji świadków prawdopodobnie jedna osoba przebywała w piwnicy. Widać było znamiona pożaru. Budynek murowany, dach kryty dachówką ceramiczną. Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie pojazdów z włączoną sygnalizacją świetlną i rozstawienie pachołków ostrzegawczych. Odłączono energię elektryczną w budynku. Ratownicy weszli do piwnicy rozpoczęli gaszenie zarzewia ognia- śmieci i szmaty. Wyprowadzono osoby przebywającej w piwnicy przez ratowników. Osoba poszkodowana była przytomna pod wpływem - odmówiła udzielenia pomocy. Dojazd patrolu policji i zastępu GCBA z Osp Postolin. Oddymiono klatkę schodową oraz piwnicę przy pomocy wentylatora.Przekazano osobę poszkodowaną zespołowi ZRM. Sprawdzono temperaturę w piwnicy przy pomocy kamery termowizyjnej- wynik w normie. Ponowna kontrola nie wykazała zagrożenia.
Info: KP PSP Sztum
Katarzyna De Guzman

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.