Wydanie nr 202/2019, Niedziela 21.07.2019
imieniny: pokaż (11 imion)Benedykt, Prokop, Daniel, Ignacy, Andrzej, Wiktor, Stojsław, Julia, Prakseda, Klaudiusz, Arbogast
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kończewice: Debata policjantów z młodzieżą na temat narkotyków i dopalaczy.

Kończewice: Debata policjantów z młodzieżą na temat narkotyków i dopalaczy. fot. KPP Malbork
Komendant Powiatowy Policji w Malborku wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Malborku przy współpracy z dyrekcją Szkoły Podstawowej w Kończewicach zorganizowali debatę. Spotkanie z uczniami klas szóstych, siódmych i ósmych odbyło się pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - Możesz mieć na nie wpływ”. Debata dotyczyła m.in. problemu związanego z zażywaniem dopalaczy, alkoholu i substancji psychoaktywnych.

We wtorek o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej w Kończewicach rozpoczęła się debata pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - Możesz mieć na nie wpływ”, która dotyczyła szkodliwości narkotyków, dopalaczy, alkoholu i innych używek. Z młodzieżą klas szóstych, siódmych i ósmych o uzależnieniach rozmawiali Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji, policjantka zajmująca się zagadnieniami związanymi z profilaktyką społeczną oraz przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Malborku.

Spotkanie miało na celu uświadomić młodym ludziom, jakie zagrożenia niosą ze sobą substancje psychoaktywne oraz niewiadomego pochodzenia i składu dopalacze. Funkcjonariusze zaznajomili młodzież również z odpowiedzialnością karną jaką mogą ponieść za posiadanie takich środków. Uczniowie chętnie brali udział w debacie zadając pytania na nurtujące ich tematy. Kolejne takie spotkanie odbędzie się za pół roku, gdzie na debacie ewaluacyjnej zostaną podsumowane zgłoszone wnioski.

Info i foto: KPP Malbork

 

Katarzyna De Guzman

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.