Wydanie nr 142/2019, Środa 22.05.2019
imieniny: pokaż (9 imion)Wisława, Emil, Helena, Ryta, Julia, Jan, Krzesisława, Wiesław, Wiesława
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wybory. „Malbork stać na gospodarza!” – program wyborczy Arkadiusza Mroczkowskiego

  • Wydanie nr 142/2019
  • 19 pażdziernika 2018, 07:33
  • KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska.
  • Wiadomości
Istotą sprawnego zarządzania i gospodarowania miastem jest dbałość o zrównoważony rozwój, strategiczne, długofalowe planowanie do czego potrzebna jest wizja rozwoju miasta oraz wsłuchiwanie się w głosy mieszkańców. Tego, co pokazuje obecna kadencja w Malborku, nie da się tego osiągnąć, bez niezbędnego doświadczenia i wiedzy. Obecny burmistrz Marek Charzewski skupił się wyłącznie na swoim wizerunku i autopromocji za pieniądze podatników.

A o wizerunek Malbork trzeba zadbać najbardziej, bo ten uległ w ostatnich latach znacznej degradacji…

Wysoki poziom bezrobocia, zagrożenie wyludnianiem się, brak perspektyw dla młodych ludzi, zniszczona, nieremontowana infrastruktura miejska, widoczny na każdym kroku nieporządek – to nie jest obraz miasta o jakim marzą Malborczycy.

A na dodatek obecny burmistrz rekordowo zadłużył miasto!

Malbork jest moim miastem rodzinnym, z którym związałem całe swoje życie. Tu się urodziłem, wzrastałem i sprawy mego miasta są mi bliskie. Z niepokojem obserwuję, to co dzieje się obecnie w mieście.

Trudno jest mi pogodzić się z tym, że obecna kadencja jest czasem straconym, że  zahamowano niemal wszystkie inwestycje, nie rozwiązano istotnych problemów społecznych, nie wybudowano nowych mieszkań socjalnych czy komunalnych, że na czas nie ukończono remontów szkół i przedszkoli i dzieci muszą tułać się po różnych miejscach.

Nie godzę się na taki stan rzeczy! Chcę wykorzystać moje doświadczenie menadżerskie i samorządowe aby to zmienić, naprawić szereg zaniedbań i wprowadzić Malbork na drogę rozwoju!      

Malbork zasługuje na gospodarza!

Mój program wyborczy jest odpowiedzią na głosy mieszkańców Malborka, jest wynikiem rozmów z malborczykami z różnych grup społecznych i wiekowych i reakcją na najbardziej palące potrzeby:

1. Budowa hali widowiskowo-sportowej.

2. Preferencyjna sprzedaż malborskich mieszkań TBS oraz mieszkań komunalnych.

3. Budowa Centralnego Placu Zabaw w Parku Miejskim.

4. Bon finansowego wsparcia dla malborskich seniorów.

5. Budowa bulwaru nad rzeką Nogat.

6. Malbork miastem kultury i rozrywki – comiesięczne, duże wydarzenia kulturalne.

7. Likwidacja niepotrzebnych barier drogowych tzw. garbów.

To tylko niektóre z punktów mojego programu, to konkretne działania, które sprawią, że Malbork zacznie odzyskiwać nadwyrężoną w ostatnich latach opinię miasta dynamicznie rozwijającego się. Miasta będącego prawdziwą stolicą subregionu, a nie z zazdrością przypatrującego się mniejszym sąsiadom.

Materiał pochodzi i został sfinansowany ze środków Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska.

KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska.

 

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości