Wydanie nr 296/2019, Środa 23.10.2019
imieniny: pokaż (12 imiona)Seweryn, Giedymin, Małogost, Marlena, Ignacy, Roman, Jan, Domicjusz, Gracjan, Gracjana, Gracjanna, Klotylda
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

„Innowacja w turystyce" nagroda Marszałka dla Miasta Malborka

„Innowacja w turystyce fot. Archiwum Urzędu Marszałkowskiego/ pomorskie.eu/ 82-200.pl
Tradycyjnie podczas regionalnych obchodów Światowego Dnia Turystyki, które odbyły się 4 października w Gdańsku pod hasłem "Turystyka i cyfrowa transformacja", Marszałek Województwa Pomorskiego, przyznał nagrody za zasługi dla rozwoju turystyki w regionie.

Nagrody Marszałka zostały przyznane w następujących kategoriach:
 

- Wydarzenie roku
- Innowacja w turystyce
- Oferta turystyczna
- Osobowość roku
- Inwestycja w turystyce
- Nagroda główna „Gryf Pomorski"

Miasto Malbork otrzymało Nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego w kategorii "Innowacja w turystyce" za pomysł i realizację "Zewnętrznego Muzeum Fortyfikacji", które jest unikatowym produktem na mapie turystycznej Polski uzupełniając ofertę Muzeum Zamkowego Zamku Krzyżackiego w Malborku. Przedsięwzięcie miało szeroki zasięg od konserwacji i restauracji wschodnich murów miejskich, poprzez oświetlenie i monitoring całości fortyfikacji obronnych oraz aranżację przystanków ścieżki muzeum po digitalizację zasobów materialnych i niematerialnych związanych z dziedzictwem kulturowym Malborka. 

W tym roku obchody Światowego Dnia Turystyki zbiegły się z 15-leciem Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, która integruje branżę i środowisko turystyczne całego regionu i z powodzeniem realizuje odważne projekty marketingowe na rynku krajowym i zagranicznym. Oddział Przewodnicki PTTK w Malborku imienia Stefana Dubyny, który istnieje od 1953 otrzymał nagrodę z okazji jubileuszu 65 - lecia swojego istnienia. Nagrodę odebrał Pan Bogdan Mąder - Prezes Oddziału Przewodnickiego PTTK w Malborku.

Organizatorami regionalnych obchodów Światowego Dnia Turystyki był:

Samorząd Województwa Pomorskiego, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Polska Filharmonia Bałtycka.

 

 

 

 

 

Info: 82-200.pl

Foto: Archiwum Urzędu Marszałkowskiego/ pomorskie.eu/ 82-200.pl

 

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
turysta
turysta 09.10.2018, 11:38
Z kolei Urząd Marszałkowski w Gdańsku w uzasadnieniu napisał:
". Aranżacja przystanków muzeum na murach i interaktywne wyposażenie wprowadza odwiedzających w klimat średniowiecznego miasta. Inwestycja w znacznym stopniu poszerzyła ofertę regionu, przyczyniając się do zwiększenia liczby turystów oraz wydłużenia ich pobytu w mieście."
Tego kto to pisał oraz Jury nie wystarczy skierować na badania do okulisty, tu już potrzebny jest również ... psychiatra!