Wydanie nr 296/2019, Środa 23.10.2019
imieniny: pokaż (12 imiona)Seweryn, Giedymin, Małogost, Marlena, Ignacy, Roman, Jan, Domicjusz, Gracjan, Gracjana, Gracjanna, Klotylda
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wójt Gminy Stare Pole ogłasza nabór wniosków do konkursu pod nazwą: "Wymiana źródeł ciepła w budynkach wielorodzinnych"

Wójt Gminy Stare Pole ogłasza nabór wniosków do konkursu pod nazwą: fot. Facebook Gmina Stare Pole
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku ogłosił konkurs pod nazwą "Wymiana źródeł ciepła w budynkach wielorodzinnych" na dofinansowanie kosztów na modernizację systemów grzewczych.

 Poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z poniższych źródeł ciepła:
 

- kotłami opalanymi gazem czy olejem opałowym;
- źródłami ciepła wykorzystującymi odnawialne źródła energii (pompy ciepła, kotły opalane biomasą);
- podłączeniem do sieci ciepłowniczej;
- elektrycznymi źródłami ciepła na potrzeby ogrzewania budynków.

W związku z tym Gmina Stare Pole planuje wystąpić do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku o dofinansowanie zadania pod nazwą "Wymiana źródeł ciepła w budynkach wielorodzinnych" w imieniu wszystkich zainteresowanych osób fizycznych, przedsiębiorców i innych uprawnionych podmiotów, którzy chcieliby wymienić źródło ciepła zasilające wielorodzinne budynki mieszkalne lub ich części.

Maksymalny poziom dofinansowania ze środków Funduszu na zadania związane z modernizacją systemu grzewczego dla odbiorcy ostatecznego może wynieść nie więcej niż 30% kosztów kwalifikowanych.

Kosztami kwalifikowanymi zadania, tzn. takimi, na które można uzyskać dofinansowanie, są koszty dotyczące: dokumentacji i nadzoru technicznego, demontażu istniejącego źródła ciepła, zakupu fabrycznie nowych źródeł ciepła wraz z oprzyrządowaniem, wykonania instalacji wewnętrznej c.o. i c.w.u.

Do kosztów kwalifikowanych zadania nie zalicza się robót wykonanych siłami własnymi odbiorcy ostatecznego.

Wnioski o udzielenie dofinansowania na zadania związane z wymianą źródła ciepła w budynkach wielorodzinnych należy składać w terminie do 10 sierpnia 2018 r. w Urzędzie Gminy Stare Pole na formularzu wniosku, który można otrzymać w Urzędzie Gminy Stare Pole pokój nr 4 lub pobrać ze strony internetowej: bip.starepole.pl - zakładka Formularze do pobrania.

UWAGA!
 

Fundusz może pokryć koszty poniesione przez Wnioskodawcę przed datą zawarcia umowy, jeżeli zostały one poniesione po dniu 22.06.2018 r. Podstawę do ich refundacji stanowi wyłącznie skutecznie zawarta umowa. Przed terminem zawarcia umowy Wnioskodawca ponosi wydatki, mogące stanowić koszty kwalifikowane zadania, na własne ryzyko.

Program realizowany będzie po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku Gminy Stare Pole o dofinansowanie zadania pod nazwą "Wymiana źródeł ciepła w budynkach wielorodzinnych" przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. W przypadku, gdy wniosek Gminy Stare Pole nie zostanie zakwalifikowany do realizacji przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Gospodarki Wodnej w Gdańsku, niniejszy nabór wniosków zostanie unieważniony.

Do czasu zawarcia umów o dofinansowanie, Gmina Stare Pole może bez podania przyczyn unieważnić niniejszy nabór wniosków. Dodatkowe informacje można uzyskać w siedzibie Gminy Stare Pole, pokój nr 4 lub pod numerem tel. 55 271 35 33 w. 35.

 

 

 

 

Info i foto : Facebook Gmina Stare Pole

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Stare Pole


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.