Wydanie nr 48/2019, Niedziela 17.02.2019
imieniny: pokaż (6 imion)Aleksy, Donat, Zbigniew, Sylwin, Sylwina, Julian
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku
Telewizja HD + Internet Światłowodowy Kablówka 3 Generacji. Malbork + Nowy Dwór Gdański

Klub Malucha w Nowym Stawie - Urząd Miasta złożył wniosek o dofinansowanie.

Klub Malucha w Nowym Stawie - Urząd Miasta złożył wniosek o dofinansowanie. fot. pixabay.com
Nowostawski Urząd Miejski złożył wniosek o dofinansowanie zadania polegającego na stworzeniu Klubu Malucha. W pierwszym na terenie gminy Nowy Staw żłobku opieką objętych ma być szesnaścioro dzieci w wieku do trzech lat. Wartość całego przedsięwzięcia to blisko pół miliona złotych.

Klub Malucha, zgodnie z wnioskiem złożonym do Urzędu Marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 5, działanie 5.3, ma funkcjonować w strukturze Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Stawie. Realizacja projektu unijnego pozwoli na zapewnienie opieki nad szesnaściorgiem dzieci w godzinach 6-17.00

 

Klub Malucha jest placówką, której w gminie Nowy Staw jeszcze brakuje, ale już mamy sygnały o zainteresowaniu ze strony rodziców najmłodszych mieszkańców - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. - Jeśli uda się nam pozyskać kolejne już unijne dofinansowanie, to będzie ono przeznaczone na utrzymanie placówki, a także na zapewnienie trzech etatów dla pracowników, remont pomieszczeń oraz wyposażenie przyszłego Klubu Malucha.

 

Koszt całego przedsięwzięcia to 463,5 tys. zł. W tym dofinansowanie unijne planowane jest na poziomie 85 procent, czyli 393,9 tys. zł. Z pozyskanych pieniędzy zakupione zostaną też urządzenia do zabawy na podwórku.

 

Wniosek o dofinansowanie projektu został już złożony i pozostaje nam czekać na wyniki konkursu. Ze wstępnych informacji wynika, że rozstrzygnięcie ma nastąpić późną jesienią, a umowy mają być podpisane jeszcze w listopadzie - mówi Anna Uzdowska, p.o. kierownik Referatu Rozwoju Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie. - Po ewentualnym podpisaniu umowy będziemy mogli rozpocząć prace adaptacyjne w pomieszczeniach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i przygotować przetarg na dostawę wyposażenia sal, by stworzyć opiekunom i podopiecznym żłobka, jak najlepsze warunki.

 

Klub Malucha ma rozpocząć działalność w lipcu 2019 roku i w ramach projektu będzie świadczył usługę opiekuńczą do grudnia 2020 roku. Nowostawski samorząd będzie jednak prowadził placówkę także po zakończeniu realizacji projektu.

 

Założenie konkursu jest takie, że samorząd, który pozyska dotację, ma obowiązek utrzymać Klub Malucha także dwa lata po zakończeniu realizacji unijnego projektu - wyjaśnia Anna Uzdowska. - Jesteśmy na to oczywiście przygotowani i zainteresowani takim rozwiązaniem, bo chcemy, by żłobek funkcjonował w Nowym Stawie jak najdłużej.

 

Nabór dzieci, które będą przebywały w Klubie Malucha, rozpocznie się, na podstawie odpowiedniego regulaminu rekrutacji, po pozyskaniu dofinansowaniu i rozpoczęciu realizacji projektu. Już dziś wiadomo jednak, że instytucja wdrażająca program unijny, nakazuje priorytetowo traktować rodziców bezrobotnych, którzy po posłaniu dziecka do żłobka rozpoczną pracę lub wrócą na rynek pracy, a także osoby, które dzięki zapewnieniu opieki nad dzieckiem, nie stracą swojego zatrudnienia.

 

 

 

 

 

 

Informacja Prasowa Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.