Wydanie nr 198/2018, Wtorek 17.07.2018
imieniny: pokaż (15 imion)Januaria, Donata, Marcelina, Dzierżykraj, Konstancja, Aneta, Marceli, Andrzej, Aleksja, Karolina, Leon, Aleksy, Leona, Jadwiga, Bogdan
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Anna Serocka ma zostać zwolniona. Kierownik ZAZ zapowiada pozew przeciw starostwu.

Anna Serocka została oskarżona o mobbing. Zdaniem zarządu powiatu sztumskiego zarzuty są silne i dają podstawę do zwolnienia. Kierownik ZAZ odpiera doniesienia i oskarża starostę o polityczne działanie.

Zdaniem Anny Serockiej oskarżenia o mobbing są jedynie pretekstem do jej zwolnienia. Wszystko przez decyzję o nieprzedłużeniu umowy o pracę z wice kierownikiem instytucji, prywatnie mężem przewodniczącej Rady Powiatu Jolanty Szewczun.
- Starosta zaczął mnie zastraszać, że jeśli nie przedłużę umowy ze swoim zastępcą to starosta również coś mi zrobi – mówi Anna Serocka.

Wojciech Cymerys broni swojej decyzji i dziwi się, że sprawa nabrała takiego rozgłosu.

- Pani Anna Serocka ma możliwość walki o swoje dobre imię przed sądem. Takie przysługuje jej prawo. Dziwie się, że jeszcze z niego nie skorzystała. Moja przegrana przed wyborami dla wielu byłaby idealnym prezentem.

Poniżej rozmowa z Wojciechem Cymerysem i Anna Serocką.

Robert Bychowski

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (40)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Leszek Sarnowski, radny powiatu sztumskiego
Leszek Sarnowski, radny powiatu sztumskiego Wczoraj, 10:10
Widzę, że piszą tu osoby wyjątkowo dobrze poinformowane i życzliwe (rencista, emeryt, wyborca). Podkreślam jeszcze raz. Bronię Anny Serockiej, bo nie wierzę w zarzuty o mobbing, które pojawiły się w ostatniej chwili, kiedy zwolniła swojego zastępcę z politycznego nadania. Bronię Ją przed politycznym układem PSL-SLD, który rzuca oskarżenia, zamiast je wyjaśnić. To jest skandal, bo winę trzeba udowodnić, a nie jak za komuny, że na każdego znajdzie się paragraf. Jestem przekonany, że A.Serocka wygra w sądzie i powiat będzie musiał płacić odszkodowanie i mam też nadzieję, że starosta wtedy zachowa się honorowo i zapłaci to z własnej kieszeni.
Sztumianka II
Sztumianka II Wczoraj, 11:52
Pan Sarnowski pewnie jest prezesem Sądu, bo z góry wie jaki będzie jego wyrok
rencista
rencista Wczoraj, 11:25
Panie Sarnowski, skoro zarzuty o mobbing są potwierdzone przez niezależną instytucję , czyli Państwową Inspekcję Pracy to jest po prostu fakt i wiara nie ma tu nic do rzeczy. No chyba że jest Pan tak uwikłany w układy polityczne że żadne fakty do Pana nie przemawiają. A tak z ciekawości, w delegacje też lata Pan samolotem?
Sztumianka
Sztumianka 14.07.2018, 07:27
Pan Sarnowski pisze prawde. Bo to co wyprawia starosta to.i jego koledzy to prosi o pomste do nieba jak tak mozna
Sztumianka
Sztumianka 13.07.2018, 16:07
Jakich przesladowanych pracownikow niech pan sie zastanowi co pan pisze (wyborca) i czyta teksty ze zrozumieniem
rencista
rencista 13.07.2018, 15:22
Panie Sarnowski,dotąd miałem Pana za porządnego człowieka. Przecież tej kobiecie w głowie się poprzewracało, lata sobie samolotem i mężowi wyprawie przyjęcia za nasze pieniądze, gnębi pracowników, a Pan ja jeszcze popiera? wstyd!!! Nigdy nie leciałem samolotem, nawet na pociąg ledwo mnie stać żeby odwiedzić wnuki. Ale was nie obchodzi czyjaś krzywda, czy bieda. Wy chcecie się tylko urządzić za nasze pieniądze.
emeryt
emeryt 13.07.2018, 15:11
Tak sam słyszałem że są już dogadani on ma zostać starostą, a ona jego zastępcą. A tu klops, bo jakaś Inspekcja wykryła mobbing i wyszedł smród.
Ciekawe czy inni pracownicy ZAZ też latają do pracy samolotami i wyprawiają sobie bankiety za nasze pieniądze?


Prawda
Prawda 13.07.2018, 18:12
A gdzie słyszałeś? I od kogo? Moze od starosty albo przewodniczacej rady? Bo kto takie bzdury może rozpowszechniać. A i jeszcze jedno...czy w sztumie jest lotnisko ze do pracy latała? Bez komentarza....
emeryt
emeryt Wczoraj, 12:43
Prawda, przeczytaj sobie co napisał jej mąż i dowiesz się że latanie samolotem jest tańsze od pociągu. Nie wiedziałeś??? ja też nie