Wydanie nr 57/2020, Środa 26.02.2020
imieniny: pokaż (5 imion)Aleksander, Dionizy, Mirosław, Klaudian, Gerlinda
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

6 radnych odeszło z PO i założyło własny klub. Malborska Liga Samorządowa wystartuje w wyborach.

Podczas ostatniej sesji radny Zenon Kowiel poinformował o opuszczeniu przez sześcioro radnych klubu PO. Wcześniej o rezygnacji z przewodniczenia i członkostwa w klubie poinformował radny Jacek Markowski.

Rozłam Porozumienia Obywatelskiego nie jest nagłym efektem. Ugrupowanie zostało powołane w poprzednich wyborach i miało dać możliwość startu osobom, które nie chciały wpisać się na listy Platformy Obywatelskiej. Teraz można stwierdzić, że projekt nie przetrwał próby czasu. Różnice zdań i opinii były już nie do pogodzenia. Najpierw o odejściu z klubu PO poinformował radnych Jacek Markowski. Pod koniec obrad dowiedzieliśmy się, że to nie jedyna osoba, która podjęła taką decyzję.

Zenon Kowiel przekazał radnym, że sześcioro kolejnych członków PO opuściło szeregi ugrupowania i stworzyło własny klub radnych. W jego skład obecnie wchodzą:

Bożena Piątkowska (jako przewodnicząca), Beata Komoszyńska, Tadeusz Woźny, Ryszard Siekierski, Robert Król i Zenon Kowiel.

Malborska Liga Samorządowa chce wystartować w wyborach samorządowych. Jednak jak poinformowała nas przewodnicząca Bożena Piątkowska – ugrupowanie nie wystawi kandydata o fotel burmistrza.

 

Informacja w tej sprawie w wideo poniżej.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
wyborca
wyborca 09.07.2018, 07:50
WSZYSCY "Radni" z Malborka do NATYCHMIASTOWEJ WYMIANY! Pan Mroczkowski już się dawno zużył,ale wciąż zasiada?P.Piątkowska,P. Wożny i pozostali,gdyby wiedzieli,co znaczy PRZYZWOITOŚĆ-dawno by odeszli i pozwolili Malborzanom o sobie zapomniec? Układy ,powiązania,zaleznosci i wciąz MOC załatwiania sobie,Swoim ,czego potrzeba? Opatrzyliscie sie mieszkancom,poznalismy wasze "możliwosci",jestescie uzaleznieni?
Mroczny banktrut
Mroczny banktrut 04.07.2018, 14:46
Malborskie PO to prywatna agencja deweloperska a nie ugrupowanie polityczne i dlatego odchodzą.
Marek Lewandowski
Marek Lewandowski 04.07.2018, 12:02
Pamiętam jak byłem w grupie osób, gdy w Malborku zakładaliśmy PO to gdzie byli ci, którzy dziś należą do PO - popierali Cymańskiego. Dziś zakładają Ligę - tak jak kiedyś Cymański.
PO
PO 03.07.2018, 20:04
MLS to prawie jak SLD
Mroczny
Mroczny 01.07.2018, 17:56
Wstydzą się tego co robi Mroczkowski na sesjach to odchodzą