Wydanie nr 58/2020, Czwartek 27.02.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Gabriel, Jana, Anastazja, Auksencja, Baldomer, Auksencjusz, Auksenty, Baldomera, Honoryna, Bazyli, Anna
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Rada Miasta wręczyła tytuły „Zasłużony dla Miasta Malborka” i „Honorowy Obywatel Miasta Malborka”

W piątek 8 czerwca br. o godz. 13.30 w Sali Siedmiofilarowej na Zamku Średnim odbyła się uroczysta Sesja Rady Miasta Malborka, podczas której wręczono tytułu „Zasłużony dla Miasta Malborka” i „Honorowy Obywatel Miasta Malborka”.

Tytuł „Zasłużony dla Miasta Malborka” nadawany jest w naszym mieście od 2003 roku. Jest wyrazem wyróżnienia i uznania za wybitne zasługi na rzecz miasta Malborka. Tytuł nadaje Rada Miasta w drodze uchwały, w tym roku otrzymała go Anetta Ciok za dorobek artystyczny, wrażliwość oraz pasję w zakresie szerzenia kultury i pedagogicznej pracy z młodymi mieszkańcami naszego miasta, za pielęgnowanie tradycji polskich i regionalnych oraz budowanie tożsamości lokalnej jak również promocję Malborka na polskiej i międzynarodowej scenie.

Uchwała nr XLII/449/2018 Rady Miasta Malborka z dnia 26.04.2018

Kolejne wyróżnienie, tytuł „Honorowy Obywatel Miasta Malborka” nadawany jest od 1993 roku, osobom szczególnie zasłużonym dla naszego miasta w dziedzinie gospodarczej, kulturalnej, społecznej, oświatowej, sportowej oraz w zakresie promocji Malborka w Polsce i na świecie.

Pierwszą osobą uhonorowaną tym tytułem jest Wilhelmowi Hipsag, który został wyróżniony za zasługi na rzecz rozwoju Malborka, jego promocji oraz wieloletniego wspierania przedsięwzięć służących mieszkańcom naszego miasta głównie w dziedzinach: ochrony zdrowia, sportu, kultury, pomocy społecznej i oświaty.

Uchwała nr XLI/423/2018 Rady Miasta Malborka z dnia 22 marca 2018 r.

Tytuł „Honorowy Obywatel Miasta Malborka” otrzyma również Daniel Zimmermann, burmistrz partnerskiego miasta Monheim nad Renem, który został doceniony za niezwykłe zaangażowanie w nawiązywaniu i pielęgnowaniu kontaktów pomiędzy mieszkańcami Moneim nad Renem i Malborka, za ogromny szacunek dla Polski, Polaków oraz naszej historii i kultury.

Uchwała nr XLI/422/2018 Rady Miasta Malborka z dnia 22 marca 2018 r.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Malbork


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.