Wydanie nr 350/2018, Niedziela 16.12.2018
imieniny: pokaż (8 imion)Alina, Adelajda, Zdzisława, Ananiasz, Albina, Dyter, Deder, Tyter
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dzień Otwarty w II Liceum Ogólnokształcącym w Malborku

Dzień Otwarty w II Liceum Ogólnokształcącym w Malborku fot. Agnieszka Ryńska/ 82-200.pl
11 maja 2018 r. o godz. 9:00 Dyrekcja II Liceum Ogólnokształcącego wraz z Gronem Pedagogicznym i uczniami z radością przywitała tłum gimnazjalistów, odwiedzających placówkę z okazji corocznego Dnia Otwartego.

Młodzież pod opieką starszych kolegów ruszyła poznawać szkołę. Czekały na nich liczne atrakcje: pokazy laboratoryjne z fizyki prowadzone przez młodych naukowców, gry i zabawy językowe, rebusy matematyczne, pokazy udzielania pierwszej pomocy w wypadkach komunikacyjnych, liczne prezentacje multimedialne, ćwiczenia laboratoryjne z biologii, pokazy chemiczne.

EuautoCzesci.pl

Ważnymi przystankami w zwiedzaniu szkoły były niewątpliwie: „rozprawa cywilna" i "rozprawa karna” przygotowane przez uczniów "ogólniaka" (II LO współpracuje z Okręgową Izbą Radców Prawnych).

Odbyły się też zajęcia z psychologii przy użyciu gry logicznej „Czarne historie” (uczestnicy wcielali się w rolę Sherlocka Holmesa). Słodkie poczęstunki i kawa  czekały na gości w kawiarence. Ponadto każdy z odwiedzających wziął udział w loterii fantowej, z której otrzymywał pamiątkowy gadżet, w postaci kubka z logo szkoły lub innych niespodzianek. Na nudę nikt nie mógł narzekać. Wszelkie pytania i wątpliwości rozwiewali nauczyciele oraz uczniowie oprowadzający grupy udzielając zainteresowanym wyczerpujących odpowiedzi.

Całość atrakcji uzupełniała wspólna integracyjna „belgijka”, odtańczona przez starszych kolegów z II LO w towarzystwie obecnych gości. W tym dniu szkołę odwiedziło ponad 300 uczniów ostatnich klas gimnazjalnych.

 

Do zobaczenia ponownie we wrześniu!

 

Galeria zdjęć z dnia otwartego
 

 

 

 

 

 

Info i foto: Agnieszka Ryńska/ 82-200.pl

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.