Wydanie nr 342/2019, Niedziela 8.12.2019
imieniny: pokaż (4 imiona)Maria, Narcyza, Apollo, Boguwola
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Z GRZYBOBRANIA PRZYWIÓZŁ POCISK – SZTUM – 16.09.2013

W sobotę z jednego z budynków na ul. Nowowiejskiego ewakuowano kilka osób, po tym jak grzybiarz postanowił przywieść do domu znaleziony w lesie pocisk. Mieszkańcy powrócili do domów dopiero po zabezpieczeniu niewybuchu przez pirotechników.

W sobotę popołudniu do sztumskiej komendy przyszedł mieszkaniec Sztumu, który zaalarmował o leżącym na jego podwórku nietypowym znalezisku. Jak się okazało był to 30-centymetrowy pocisk, znaleziony podczas grzybobrania przez jego syna. Policjanci ustalili, że 27-latek pojechał razem z swoim bratem na grzyby. Podczas wyprawy mężczyzna znalazł leżący w lesie pocisk moździerzowy. Nietypowe znalezisko zapakował do auta po czym wrócił razem z bratem do domu.  

27-latek znaleziony pocisk położył na pieńku przed domem. Policję o całym fakcie zaalarmował ojciec mężczyzny, który po powrocie z pracy zauważył leżący na pieńku niewybuch.

Młody znawca został już przesłuchany przez śledczych. Odpowie on za spowodowanie zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób.

Funkcjonariusze przypominają, że o każdym znalezionym niewypale czy niewybuchu należy natychmiast powiadomić najbliższą jednostkę policji. W żadnym wypadku nie powinno się go samemu dotykać.

 

Źródło: KPP Sztum

Dawid Bochon
Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.