Wydanie nr 84/2019, Poniedziałek 25.03.2019
imieniny: pokaż (6 imion)Mariola, Dyzma, Nikodem, Maria, Lutomysł, Ireneusz
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Oddaj głos na Projekt Park Aktywności Twórczej MaKul@tura - walczą o 50 tys. DLA WAS

Park Aktywności Twórczej MaKul@tura przy Przestrzeni Twórczej MaKul@tura będzie miejscem spotkań dla mieszkańców Malborka zainteresowanych aktywnością kulturalną. Stwórzmy razem i dla siebie miejsce w plenerze do wspólnych zabaw i spotkań.

opis techniczny

Teren ma ogromny potencjał do zagospodarowania (Centrum Miasta). Tym bardziej, że znajduje się w sąsiedztwie Przestrzeni, która co weekend organizuje różne wydarzenia. Szkoda, aby nie wykorzystać tego potencjału do stworzenia Parku Przestrzeni Twórczej MaKul@tura. Pomysł zrodził się już dawno- widzimy potrzebę zagospodarowania parku. Chcielibyśmy stworzyć tam dużą szachownicę, gdzie będzie można grać m.in. w żywe szachy. Taki plac mógłby być wykorzystywany także podczas spotkań, pikników czy letnich wydarzeń artystycznych.

Chcielibyśmy poprawić również trawnik, aby był schludny. Chcemy posadzić roślinność by teren zachęcał do korzystania. Aby było bezpiecznie, musimy zamontować lampy oświetleniowe (słupy).

Wszystkie te zabiegi umożliwią używanie terenu zielonego w samym centrum miasta (przy pl. Słowiański 17A- Malbork). Chcemy, aby było to miejsce tętniące życiem każdego dnia. Wiemy, że wpłynie to pozytywnie na przestrzeń publiczną i zmieni sposób spędzania wolnego czasu. Nie będzie problemu z uzyskaniem zgody na remont parczku, prowadziliśmy już rozmowy w tym zakresie ze Starostwem Powiatowym w Malborku oraz Strażą Miejską.

Realizować projekt będzie Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych MaKul@tura, która zleci prace remontowe zewnętrznym firmom (zapytania ofertowe). Rezultatem będzie miejsce do spędzania wolnego czasu poprzez łączenie kultury i zabawy (np. pikniki, żywe szachy, spotkania przy muzyce). Przestrzeń będzie dostępna dla wszystkich a wydarzenia realizowane w tym miejscu nie będą komercyjne.

Członkami naszego stowarzyszenia są pełnoletni mieszkańcy regionu, w wieku pracującym, którzy aktywnie uczestniczą w tworzeniu kultury. Z powodzeniem realizujemy wiele wydarzeń i traktujemy to jako zabawę ale poważnie.

ODDAJ GŁOS - kliknij

https://lechstarter.urbanforms.org/projekty/R-0307-B37016

Sławomir Olchowik

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.