Wydanie nr 92/2020, Środa 1.04.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Hugo, Zbigniew, Grażyna, Meliton, Teodora, Katarzyna, Tolisław, Jakubina
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nietrzeźwi kierowcy, pożar samochodu i nietypowa interwencja na zamku. Weekendowy raport sztumskich służb mundurowych

Nietrzeźwi kierowcy, pożar samochodu i nietypowa interwencja na zamku. Weekendowy raport sztumskich służb mundurowych fot. KWP Gdańsk/KPP Sztum, OSP Stogi
Miniony tydzień nie obył się bez wypadków drogowych. W Moranach motocyklista wypadł z trasy, a w Sztumie doszło do pożaru samochodu osobowego. Sztumska policja podsumowała działania „BICYKL” w ramach, której poddano kontroli kilkunastu rowerzystów. W weekend zatrzymano też trzech nietrzeźwych użytkowników dróg. Obie służby podjęły też dość nietypową interwencję na zamku sztumskim.

Podczas minionego weekendu zatrzymaliśmy również trzech nietrzeźwych użytkowników dróg. Pierwszy z nich został zatrzymany 14.04 w Mikołajkach Pomorskich o godz. 17.15. U 55-letniego kierującego rowerem alkomat wykazał 1,5 prom. Kolejny nietrzeźwy został zatrzymany w Przezmarku w sobotę po godz. 18.00. Alkomat wykazał u 61-letniego, kierującego skuterem ponad 2 prom. alkoholu. Ostatniego z nietrzeźwych przyłapano w niedzielę o godz. 3.00 w Sztumie. Badanie wykazało u 23-latka ponad 2 prom. Teraz wszyscy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

 

W piątek (13.04) po godz. 18.00 doszło też do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. Na miejscu pracowali policjanci ze sztumskiej drogówki. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz wyjaśniali okoliczności zdarzenia. Ranny motocyklista został przetransportowany do szpitala.

Sztumska policja podsumowała sobotnie (17.04) działania kontrolno-prewencyjne „BICYKL”. Podczas akcji mundurowi skontrolowali kilkunastu rowerzystów. W sobotę na drogach powiatu sztumskiego policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania pod nazwą „BICYKL”. Działania ukierunkowane były głównie na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów. Były również świetną okazją do propagowania oraz zachęcania najmłodszych kierowców rowerów do używania elementów odblaskowych i wyposażania się w kask ochronny.

 

Działania funkcjonariuszy ukierunkowane były głównie na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez kierujących rowerami, pieszych oraz na eliminowanie z ruchu poruszających się jednośladami pod wpływem alkoholu. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowanie właściwych relacji: kierowca - rowerzysta, a także zgodne z przepisami poruszanie się pieszych. Przeprowadzone działania miały na celu uświadomienie kierującym, jakie zagrożenie niesie za sobą kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu oraz nie przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 

--

RZECZNIK PRASOWY KPP SZTUM

asp. KAROLINA GASTOŁ-ZAWICKA

 

 

Wraz z nadejściem wiosny nadal poważnym zagrożeniem jest wypalanie łąk i nieużytków rolnych. Do takich zdarzeń strażacy byli wzywani w tym tygodniu: dwukrotnie do Mikołajek Pomorskich - 9 i 10.04, a także do: Waplewa Wlk. - 10.04, Dąbrówki Malb. - 11.04), Dzierzgonia -12.04 oraz Czernina 13.04.

 

11.04 po godz. 19-tej zastęp straży pożarnej udzielił pomocy załodze pogotowia w transporcie pacjenta z mieszkania do karetki.

 

13.04 ok. godz. 18.50 dyspozytor PSP KP w Sztumie odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w Moranach (gm. Dzierzgoń) z udziałem motocyklisty. Ratownicy straży natychmiast po dotarciu na miejsce zdarzenia udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy przedmedycznej. Zabezpieczono też pojazd i miejsce wypadku.

 

13.04 w Sztumie doszło do zapalenia się samochodu osobowego. Dyspozytor odebrał zgłoszenie o pożarze auta zaparkowanego przy złomowisku. Działania polegały na ugaszeniu płonącego pojazdu.

 

14.04 nad ranem po godz. 9.16 strażacy podejmowali nietypową interwencję do osoby pod wpływem alkoholu, która spała na murze zamku w Sztumie. Strażacy pomogli policjantom w zdjęciu mężczyzny, którego następnie ułożono na desce ortopedycznej, ewakuowano po drabinie i przekazano Zespolowi Ratownictwa Medycznego.

 

 

--

RZECZNIK PRASOWY KP PSP SZTUM

st. kpt. DARIUSZ TREĆ

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.