imieniny: pokaż (11 imion)Aleksander, Doroteusz, Guntram, Renata, Ingbert, Joanna, Kastor, Malachiasz, Malkolm, Pryskus, Rogat
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malborski Klub Kyokushin Karate na Mistrzostwach Makroregionu Zachodniego w Nowej Soli.

Malborski Klub Kyokushin Karate na Mistrzostwach Makroregionu Zachodniego… fot. W.Kunicki
10 marca 2018 w Hali sportowej MOSiR w w Nowej Soli odbyły się Mistrzostwa  Makroregionu Zachodniego Kyokushin oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Rozegrano także konkurencje w Karate WKF. W zawodach startowało ok. 220 zawodników z prawie 30 klubów karate z Polski Północnej i Zachodniej. Malborski Klub Kyokushin Karate bronił na tych zawodach tytuły drużynowego Mistrza Makroregionu Zachodniego zdobytego rok temu w Gdańsku.

Tradycyjnie turniej rozpoczął się od turnieju kata. Seniorka Marta Owedyk została drugi rok z rzędu zdobywcą I miejsca. Na najwyższym podium uplasował się również junior Miłosz Wolak a Hubert Philipp startujący razem z seniorami zajął bardzo dobre II miejsce . Miłą niespodziankę sprawiła Monika Matlewska zajmując III miejsce kata juniorek.

W kumite złote medale zdobyli Maciej Wójtowicz w kategorii juniorów młodszych + 65 kg i Miłosz Wolak w juniorach – 65 kg. Miłosz pokonując w finale kolegę klubowego Huberta Philipp i wygrywając również kategorię kata został uznany za najlepszego zawodnika tych zawodów. W eliminacjach niestety odpadli: junior młodszy Oliwier Dziki oraz juniorki : Zuzanna Jaremko, Konstancja Wacławik, Julia Jankiewicz i Monika Matlewska.

Drużynowo Malborski Klub Kyokushin Karate zajął II miejsce ustępując tytuł  klubowi z Inowrocławia. W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików wystartowało tylko 3 zawodników: Adam Paczkowski zajął II miejsce  w kumite – 40 kg a jego brat Piotr Paczkowki zdobył III miejsce w kata. Startujący w kumite Marcel Falkowski niestety odpadł w eliminacjach.

Zawody sędziował m.in. sensei Maciej Kaczyński. Kierownikiem drużyny był sensei Wojciech Kunicki. Zarząd MKKK składa serdeczne podziękowania rodzicom, którzy pomogli w zorganizowaniu dojazdu reprezentacji do Nowej Soli. Już za 2 tygodnie zawodnicy będą mieli szansę na kolejne sukcesy na turnieju Mazovia Cup  w Piasecznie.

Info i foto : W. Kunicki