Wydanie nr 111/2024, Sobota 20.04.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Amalia, Sekundyn, Teodor, Marcelin, Berenika, Agnieszka, Nawoj, Szymon, Sulpicjusz, Czesław, Ursycyn
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powrót na właściwe tory. Polski Cukier Pomezania - WKS Grunwald Poznań - 29:21 (14:10) - 18.11.2017

Po siedmiu kolejkach męczarni i rozczarowań wszystko zaczyna wracać na swoje miejsce. W sobotę 18 listopada zespół Polskiego Cukru Pomezanii Malbork odniósł drugie zwycięstwo z rzędu, pokonując WKS Grunwald Poznań 29:21. Początkowa faza meczu była dosyć wyrównana, jednak już pod koniec pierwszej połowy gospodarze zaczęli przeważać i do szatni schodzili z czteropunktowym prowadzeniem.

Kiedy wydawało się, że wszystko jest pod absolutną kontrolą , na początku drugiej połowy powróciły dawne demony. W niecałe trzy minuty goście zdołali odrobić straty i w serca kibiców Pomezanii znów wdarł się spory niepokój. Na szczęście zawodnicy prowadzeni przez Igora Stankiewicza zdołali w porę oprzytomnieć i z minuty na minutę przejmowali coraz większą kontrolę nad meczem. Ostatecznie Polski Cukier wygrał 29:21, dzięki czemu ma na swoim koncie 8 punktów i awansował na 13. miejsce w ligowej tabeli. Nie obyło się też bez przykrych zdarzeń. Tomasz Maluchnik, który dopiero co wrócił na parkiet, znów nabawił się kontuzji i niewiadomo, kiedy znów będzie zdolny do gry. Po spotkaniu trener Stankiewicz swoją wypowiedzią dał powody do spokoju dla malborskich kibiców. Zapewnia on bowiem, że ewentualny spadek z ligi czy nawet sama walka o utrzymanie nie wchodzą absolutnie w grę. Co prawda zespół bardzo źle wszedł w sezon, jednak malborscy szczypiorniści na koniec rozgrywek powinni co najmniej zająć miejsce w środku tabeli. Miejmy nadzieję, że słowa trenera się sprawdzą i teraz będziemy świadkami zdobywania punktów przez naszych szczypiornistów co kolejkę, do czego zdołaliśmy już się przyzwyczaić w poprzednich latach.