Wydanie nr 201/2018, Piątek 20.07.2018
imieniny: pokaż (9 imion)Paweł, Eliasz, Sewera, Hieronim, Małgorzata, Leon, Heliasz, Czesław, Leona
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Kąty Rybackie: Latawce na plaży - 10.09.2017

Kąty Rybackie: Latawce na plaży - 10.09.2017 fot. Mateusz Grabowski
Choć ostatnio pogoda nas nie rozpieszczała, to w niedzielne południe otworzyło się małe "okienko pogodowe" i deszcz na chwilę przestał dokuczać. Można było wtedy wyruszyć na plażę w Kątach Rybackich, gdzie przyjemna morska bryza zachęcała do spacerów i spędzania czasu z dala od zgiełku miasta.

Na spacerowiczów czekała także inna atrakcja, warsztat tworzenia prostych latawców i pokazy tych o bardziej skomplikowanej konstrukcji. Najmłodsze dzieci pod czujnym okiem instruktora wykonywały proste latawce z kartki, patyczka i kawałka tasiemki, po czym z uśmiechami na buziach sprawdzały ich "lotność" biegając po plaży. Choć wiaterek ledwo muskał skrzydła większych konstrukcji - te, wysoko na niebie majestatycznie falowały wraz z porywami morskiej bryzy.

EuautoCzesci.pl

Wydarzenie to było częścią akcji "Przedłużamy wakacje" organizowanej przez Fundację Strefa Mocy. Już w piątek w Żuławskim Ośrodku Kultury można było nauczyć się tego i owego o latawcach, na zorganizowanych tam warsztatach. Pokazy takie jak te w Kątach Rybackich odbywały się również dzień wcześniej w Sztutowie na plaży.

Organizatorom życzymy sukcesów, oby było więcej takich akcji w naszym regionie!

Redakcja.

Mateusz Grabowski

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.