Wydanie nr 201/2018, Piątek 20.07.2018
imieniny: pokaż (9 imion)Paweł, Eliasz, Sewera, Hieronim, Małgorzata, Leon, Heliasz, Czesław, Leona
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Sztum: Przecięli wstęgę, kończąc pierwszy etap remontu ul. Kochanowskiego – 29.08.2017

Sztum: Przecięli wstęgę, kończąc pierwszy etap remontu ul. Kochanowskiego – 29.08.2017 fot. W. Mocny
W lipcu informowaliśmy o uciążliwych robotach przy przebudowie ul. Kochanowskiego od punktu przy ul. Spokojnej w Sztumie aż za Kępinę i ogrody działkowe. Ok. godz. 12.00 miało dziś miejsce uroczyste przecięcie wstęgi kończące symbolicznie pierwszy etap przebudowy ul. Kochanowskiego.

Starosta sztumski Wojciech Cymerys zapewniał w obecności burmistrza Leszka Tabora i przedstawiciela wojewody pomorskiego, że drugi etap tej inwestycji zostanie wykonany równie sprawnie.

Samorządowcy, także burmistrz Dzierzgonia Elżbieta Domańska wykorzystali obecność Ireneusza Szwedy, doradcy wojewody pomorskiego, by zorientować się jakie są szanse wyremontowania innych odcinków dróg w powiecie sztumskim.

 

Ostatni projekt powiatu odbywał się pod hasłem remontu ulicy Kochanowskiego. Jednak w pierwszym etapie bardziej chodziło o uporanie się z zalewaniem jezdni w stronę miejscowości Kępina i Koślinka.

Mieszkańcy ul. Kochanowskiego w Sztumie w pełni odetchną i będą zadowoleni, dopiero, gdy pod swoimi domami zobaczą estetyczną, równą jezdnię ze ścieżkami rowerowymi.

Na oficjalnym otwarciu nie było Antoniego Fili, jednego z mieszkańców ul Kochanowskiego, który zgłaszał wątpliwości prawne i techniczne, co do poszczególnych projektów i prac remontowych na tym odcinku. 

Wawrzyniec Mocny

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
widz
widz 29.08.2017, 21:14
A Fili nie było, czy oglądał z okna ?
mieszkaniec
mieszkaniec 29.08.2017, 19:46
gdyby mógł to by tam usypia wał przeciwpowodziowy;-D
Sąsiad
Sąsiad 29.08.2017, 19:45
Teraz czas zająć się tym burdelem który od lat panuje za płotem ! Brud, smród i totalny bałagan ! Po prostu brak gospodarza. Może na początek mandacik za niekoszone chwasty od 10 lat ?
Wacek
Wacek 29.08.2017, 19:38
...................jak znam Antoniego to będzie protest ! Podobno kolor asfaltu nie pasuje do koloru ogrodzenia pastwiska Antoniego ?