Wydanie nr 201/2018, Piątek 20.07.2018
imieniny: pokaż (9 imion)Paweł, Eliasz, Sewera, Hieronim, Małgorzata, Leon, Heliasz, Czesław, Leona
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Stegna: Karetka nie zabrała chłopca z połamanym kręgosłupem. Ojciec sam zawiózł syna do szpitala. Sprawa trafi do prokuratury - 23.08.2017

Jak informuje Radio Gdańsk, w środę 16 sierpnia, zdarzył się nietypowy wypadek. 15 letni Mateusz skakał w Stegnie na trampolinie, przewrócił się na tyle niefortunnie, że rodzice musieli wezwać pogotowie.

Chłopiec czuł ogromny ból, a rodzice podejrzewali najgorsze. Jak się później okazało, mieli rację. Jednak ratownik, który przyjechał na miejsce, po badaniu stwierdził, że nie ma potrzeby zabierać Mateusza do szpitala! Choć sytuacja, jak i same objawy jasno wskazują na uraz kręgosłupa, ratownicy (mimo próśb rodziców) odmówili zabrania dziecka do karetki. Nie założono mu także specjalnego kołnierza ochronnego.

Pan Jarosław, ojciec poszkodowanego, SAM ZAWIÓZŁ SYNA DO SZPITALA.

Usztywniony na tyle ile to możliwe i tym co było pod ręką piętnastolatek, na rozłożonych siedzeniach samochodu ojca dojechał do szpitala w Elblągu. Na miejscu lekarka zdziwiona decyzją ratownika już po pierwszym badaniu stwierdziła złamanie kręgosłupa i nakazała transport dziecka (tym razem karetką) do specjalistycznej placówki.

Jak podaje Radio Gdańsk, stwierdzono "złamanie w obrębie blaszek granicznych górnych trzonów kręgów L1 i L2 z ich ugięciem oraz nieznacznym obniżeniem wysokości trzonów, drobne odłamy kostne w częściach górno-przednich trzonów (...) złamanie stabilne". Lekarz zalecił sznurówkę ortopedyczną.

Chłopiec przebywa już w domu, wymaga szczególnej opieki rodziców i lekarzy specjalistów.

Ojciec chłopca zapowiedział, że zgłosi sprawę do prokuratury. My dzwoniliśmy w do dyrektora Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku, z filią w Nowym Dworze Gdańskim, skąd prawdopodobnie wyjechała karetka - jednak pani Ewa Karamon (Z-ca Dyrektora ds. medycznych), odmówiła komentarza w tej sprawie. Stwierdziła jedynie, że toczy się postępowanie w celu jej wyjaśnienia.

Sprawa nosi znamiona niedopełnienia obowiązków służbowych. Czekamy na wyniki postępowania w szpitalu i ewentualne konsekwencje dla winnego tego skandalicznego wydarzenia. Dołożymy wszelkich starań, żeby sprawę wyjaśnić.

redakcja

 

 

Mateusz Grabowski

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Exterpon
Exterpon 26.08.2017, 11:15
Od kiedy szpital nowodworski stal się własnością szpitala w malborku dzieją się dziwne rzeczy. Nowodworski szpital to umieralnia?
kapsel
kapsel 26.08.2017, 11:12
Swoją drogą za bezpieczeństwo odpowiada właściciel trampoliny. Nie powinno dochodzić do kontuzji podczas zabawy na plaży. A ratownik do zwolnienia i tyle.
Anonim
Anonim 25.08.2017, 21:34
Nowy dwór Gdański z szpital pani w szpitalu na stwierdziła lenistwo zamiast wyrostka, ale na szczęście zaczęło się rozlewa na stole operacyjnym,
Xawert
Xawert 24.08.2017, 18:09
A co jeśli w pewnym osrodku wczasowym wystawałyby ze ściany przeowdy pod napięciem elektrycznym i ktoś uległby porażeniu? Tak samo tu ktoś się bawił na trampolinie i uległ wypadkowi.
daro
daro 24.08.2017, 15:06
w Malborku w szpitalu wgl jest masakra , nic nie robią !!