Wydanie nr 201/2018, Piątek 20.07.2018
imieniny: pokaż (9 imion)Paweł, Eliasz, Sewera, Hieronim, Małgorzata, Leon, Heliasz, Czesław, Leona
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl

Lista sklepów: Skażony drób trafił do hurtowni w Malborku ale nie do sklepów. Sprzedaż detaliczna w Dzierzgoniu i Nowym Dworze – 23.08.2017

W Poniedziałek po raz pierwszy poinformowaliśmy o skażonym drobiu, który trafił do sprzedaży w Malborku i powiecie sztumskim. Dzisiaj WSSE w Gdańsku publikuje listę sklepów i precyzuje komunikat.

Dzisiaj WSSE precyzuje przekazane nam informacje. 420 kg drobiu trafiło do hurtowni w Malborku, ale nie do sklepów na terenie miasta. STAR DRÓB sprzedał tzw. "kury mięsne", a nie jak podaliśmy wcześniej „kurczaki mięsne”  do:

Nowego Dworu Gdańskiego, Elbląga, Ostródy, Dąbrówki, Pasłęka, Suszu i Starogardu Gdańskiego.

W powiecie sztumskim drób skażony fipronilem trafił do hurtowni OLMA w Starym Dzierzgoniu. Stąd mięso sprzedano do Dzierzgonia i Iławy.

Lista sklepów.

 

Kto do tego dopuścił? Cierpią lokalni przedsiębiorcy.

 

Należy podkreślić, iż drób do Polski trafił z Niemiec. Przez kilkanaście dni żadna instytucja nie poinformowała konsumentów o sprawie. Lokalni przedsiębiorcy notują duży spadek sprzedaży ponieważ klienci nie chcą kupować drobiu. Podkreślmy, że ktoś to mięso dopuścił do sprzedaży. Reakcje odpowiedzialnych instytucji były opóźnione, a cała odpowiedzialność spada na przedsiębiorców.

Sprawie będziemy się przyglądać, by ustalić kto jest odpowiedzialny za dopuszczenie skażonego fipronilem drobiu do obrotu.

 

 

 

 

Robert Bychowski

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Exerma
Exerma 19.09.2017, 13:01
Drób sprowadzany z niemiec. Przecież mamy naszych rodzimych producentów. Trują nas bo nienawidzą Polski?
Ola
Ola 24.08.2017, 09:39
Dlaczego kurczaki sprowadzają z Niemiec czy w Polsce nie ma ferm.Sklepy też nas oszukują mówiąc ze to świeże mięso a policzyć transport do polski następnie hurtownia a dopiero sklep i po dniu zakupu mięso do wyrzucenia paranoja
Karolina
Karolina 23.08.2017, 21:36
mamy prawo wiedzieć o szczegółach tego zdarzenia żyjemy w wolnym kraju chyba prawo do pewnych rzeczy gwarantuje nam konstytucją. Dołącz tak późno zostało wydane oswiadczenie do publicznej wiadomości bo ciepło koło D. Zaczęło się robić!!!!
karol
karol 23.08.2017, 20:50
i tak się kończy trzęsienie portkami (spudnicami) przez urzędników, którzy od razu nie podają pełnej informacji. Dla mnie coś nie styka i ratuje fachowości tak w kontroli, jak i przepływie informacji i jego żenującym tempie.
citizen
citizen 23.08.2017, 12:38
Chyba nie do końca to prawda Kurczaki sprzedano m.in do Zakład Mięsny Kawscy Sp. j., a ten ma stoisko w Tesco na Wybickiego
Redakcja
Redakcja 23.08.2017, 14:06
Sprawdziliśmy: Jak poinformowały nas służby do tego punktu nie było przywiezione mięso ze skażonej partii.