Wydanie nr 111/2024, Sobota 20.04.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Amalia, Sekundyn, Teodor, Marcelin, Berenika, Agnieszka, Nawoj, Szymon, Sulpicjusz, Czesław, Ursycyn
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Drewnica. Finały wojewódzkie w czwórboju lekkoatletycznym - 25.05.2017

Drewnica. Finały wojewódzkie w czwórboju lekkoatletycznym - 25.05.2017 fot. ZSP Drewnica
W dniu 25 maja 2017 r. reprezentacja dziewcząt – uczennic naszej szkoły – brała udział w finałach wojewódzkich w czwórboju lekkoatletycznym. Mistrzostwa Województwa Pomorskiego odbyły się na stadionie "Chojniczanka" w Chojnicach.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Drewnicy godnie reprezentowały: Martyna Wróbel, Julia Czopp, Kinga Rybicka, Zuzanna Kuśnierek, Dominika Kowitz i Wioletta Barszcz.

Nasze finalistki konkurowały z zawodniczkami z całego województwa pomorskiego, w tym ze szkół sportowych.

W czterech kategoriach: skoku w dal, biegu na 60 metrów, rzucie piłeczką palantową i biegu na 600 metrów.

Drużyna z naszej szkoły zdobyła w zmaganiach ponad 1000 punktów, czym pobiła swój wynik z eliminacji powiatowych.  Zawodniczki ZSP Drewnica, po zsumowaniu punktów z poszczególnych dyscyplin, ostatecznie uplasowały się na 15 miejscu w skali drużyn z całego województwa, co jest dużym sukcesem dla naszej szkoły.

Info : Halina Grudka, foto : ZSP Drewnica