imieniny: pokaż (5 imion)Wiktoryn, Marek, Eustazy, Czcirad, Cyryl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Międzynarodowym Turnieju Hokeja na Lodzie w Elblągu. Zawodnicy UKS Bombek SP3 zdobyli II miejsce -25-26.03.2017

• Wydanie nr 89/2024
  • 29 marca 2017, 10:11
  • Sławomir Nawrocki
  • HokejSport
Międzynarodowym Turnieju Hokeja na Lodzie w Elblągu. Zawodnicy UKS Bombek… fot. Sławomir Nawrocki
25 - 26 marca malborscy hokeiści uczestniczyli w międzynarodowym turnieju hokeja na lodzie w Elblągu. Zawodnicy UKS Bombek SP3 zajęli drugie miejsce przegrywając jedynie z bezkonkurencyjnym w tym turnieju zespołem z Rosji Fenix Kaliningrad.

Przypomnijmy, że nasi zawodnicy już od dwóch tygodni trenują tylko "na sucho" ponieważ lodowisko w Malborku jest już nieczynne.

Nie przeszkodziło to aby Bombersi wygrali 6:4 z gospodarzami Wikingowie Elbląg, 8:2 z Niedźwiadki Gdynia, 3:2 z Mińsk Mazowiecki i po karnych 4:3 z Legią Warszawa.

Nasi zawodnicy zagrali w składzie: Nadia Ratajczyk - bramkarz, Michał Muczeński, Bartosz Seńko, Kacper Dorobek, Adrian Czarniak, Dawid Sawicki, Wojtek Czerniewski, Wiktor Osmołowski, Łukasz Piór, Szymon Jankowski, Tymek Górnik, Filip Rogaczewski i Miłosz Rukat.

Nadia została wybrana MVP drużyny (najbardziej wartościowy zawodnik) a Michał Muczeński zajął drugie miejsce w klasyfikacji strzelców turnieju. Najmłodsi zawodnicy UKS Bombek SP3 zagrali pokazowy mecz z UKS Wikingowie Elbląg.

W składzie małych Bombersów zagrali: Michał Król, Jan Osmołowski, Cyprian Rabażyński, Tymek Tkacz, Alex Dochniak, Marcel Sarnowski, Maciej Chojniak, Krzysztof Wensker, Krzysztof Komar, Kacper Cybulski i Bartek Dorobek.

Trójka zawodników UKS Bombek rozegrała ostatnie mecze w lidze PZHL żaka starszego. Szymon Cyganowski, Mateusz Mozołowski i Marcin Cybulski rozegrali dwa spotkania z PTH Poznań przeciwko Legii Warszawa, 11:2 i 5:6.

Niestety zespół, który reprezentują nasi zawodnicy grający na wypożyczeniu zajął ostatecznie czwarte miejsce w lidze i nie awansował do dalszych rozgrywek.

Michał Nawrocki grający na wypożyczeniu w Sokołach Toruń, także rozgrywał ostatnie mecze w tej samej kategorii w Toruniu przeciwko Stoczniowiec Gdańsk, mecze zakończyły się wygranymi 8:4 i 8:5, Michał strzelił 4 bramki, zespół który reprezentuje zajął pierwsze miejsce w lidze i awansował bezpośrednio do finałów mistrzostw Polski, które odbędą się za miesiąc w Bytomiu.

Michał zajął drugie miejsce w kategorii strzelców ligi. Bartosz Grabara zawodnik UKS Bombek grający na wypożyczeniu w Sokołach Toruń w kategorii młodzik uczestniczył w międzynarodowym turnieju hokeja na lodzie w Niemczech. Bartek w przyszłym tygodniu będzie rywalizował w finale mistrzostw Polski w Janowie. Liczymy na pierwsze sukcesy naszych wychowanków.

Za tydzień czwórka Bombersów będzie rywalizowała w Finale Freestyle Skate Day 2017 w Łodzi. 8/9 kwietnia nasi najstarsi zawodnicy będą uczestniczyli w turnieju hokeja na lodzie w Giżycku.